תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
מדיה ותוכן מה היה לנו?
מספר קטלוגי: 70548
סיווג מדיה לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
1,444  צפיות      תגובות
מה היה לנו?
מספר קטלוגי: 70548

פרקליטות המדינה מצטרפת לניסיונות ההשתקה של חיילים ששברו שתיקה!

אחרי חודשים רבים בהם מתקיים קמפיין ממשלתי אגרסיבי ואלים שנועד לחסל את שוברים שתיקה ולא מצליח בכלל, אלא להיפך…. עכשיו אנחנו מגיעים לשלב חדש במסע ההתקפות כנגדנו, מסוכן אפילו יותר מקודמיו.

פרקליטות המדינה דורשת מאיתנו בימים אלו לחשוף זהות של עדים שלנו, לוחמים שהשתתפו במבצע “צוק איתן”. הפרקליטות טוענת שהם זקוקים לזה כחלק מחקירה שפתחה מצ”ח בעקבות העדויות שפרסמנו בספר “ככה נלחמנו בעזה 2014″.

משמעות הדרישה החריגה, התקדימית והמטרידה הזו היא פגיעה קטלנית ביכולת שלנו לאסוף עדויות.
באופן לא מקרי, הצעד החריג והקיצוני הזה של הפרקליטות בוצע ממש בעיצומו של קמפיין הסתה חסר תקדים נגדנו. את הצו קיבלנו לפני 4 חודשים, אחרי ששרים בכירים, וראש הממשלה בראשם, כבר היו עמוק בתוך מסע התעמולה נגדנו.

כמו שלא נכנענו לניסיונות החיסול הקודמים – אנחנו נתגבר גם על הניסיון הנוכחי.
נתנו את המילה שלנו לכל העדים ששברו שתיקה, שנגן על זהותם ואנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי לא להפר הבטחה זו.

אנחנו מאמינים שבית המשפט לא ייתן יד לניסיון החיסול הפוליטי של שוברים שתיקה ויגן על הזכות הדמוקרטית שלנו, חיילים, לשבור שתיקה ולא פחות חשוב – על הזכות של כולנו לדעת מה מתרחש בשמנו בשטחים.
***

אבל כן, זה מטריד מאד.
מטריד שהפרקליטות, שתפקידה להגן על הדמוקרטיה וחופש הביטוי, בוחרת לנקוט בצעד כל כך חריג וקיצוני ומנסה לכפות עלינו לחשוף את זהות העדים שלנו – מהלך שינחית מכה קטלנית על פרויקט איסוף העדויות שלנו, ויפגע יכולתו של הציבור להיחשף למידע החשוב והרלוונטי כל כך העולה מתוך עדויות החיילים.

מטריד מאד גם שהחקירות עליהן מדובר, כלומר- הסיבה בשבילה שווה להרוס את כל הפרויקט הזה הן חקירות של חיילים זוטרים על מקרים שרחוקים מלהיות המקרים החמורים שנחשפו מעדויות החיילים לאחר המבצע.

אבל יותר מכל מטרידה העובדה שלמרות הכשלים הערכיים והמוסריים שנחשפו בעדויות החיילים ונוגעים למדיניות הפעלת האש ב”צוק איתן” ותוצאותיה הקטלניות, ולמרות הכשלים הניהוליים החמורים שחשף מבקר המדינה, דרג קובעי המדיניות ומקבלי ההחלטות מתנערים מאחריות על גבם של החיילים הזוטרים.
במקום שהפוליטיקאים והגנרלים ייקחו אחריות – הם מכסת”חים את המחדלים על חשבון הש.ג..

עכשיו זה הזמן שלכם לעמוד אתנו.
השמיעו קול! הסבירו לאנשים סביבכם, ברשתות החברתיות, בבית, לחברים – הסכנה היא לא רק לעדים של שוברים שתיקה או לארגון, הסכנה האמיתית עומדת בפני כל ישראלי וישראלית שהדמוקרטיה פה יקרה לליבם, ומבינים את הסכנה הנשקפת לה מהמה