תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אני בעד דו קיום, הם מתחת לאדמה ואנחנו למעלה
מספר קטלוגי: 97200
דרגה: אחר
יחידה: מג"ב
אזור: ישראל
תקופה: 2002
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
271  צפיות    0  תגובות
אני בעד דו קיום, הם מתחת לאדמה ואנחנו למעלה
דרגה: אחר
יחידה: מג"ב
אזור: ישראל
תקופה: 2002

... בהתחלה הם כל הזמן ניסו לגשש מה הדעות שלי בכלל. בכל זאת, אני איזה עוף חריג בקיבוץ אם הגעתי למג"ב. אז היה גישושים וכל מיני בדיחות ואיזה אחד שעושה לי: "מה, אני, אני בעד דו קיום". ואני עושה לו: וואלה. "כן, מה את לא?". אני עושה: כן, האמת שאין ברירה אחרת. וידעתי שאני צריכה להיזהר, כבר הבנתי איפה אני, זה לא היה היום הראשון של הצבא. ואז הוא עושה: "כן, אני בעד דו קיום, הם מתחת לאדמה ואנחנו למעלה". ואז קלטתי שזהו, נפלתי ברשת, אני אמרתי כבר שאני בעד דו קיום וזה כאילו אמרתי שמחר אני מוסרת את כל אדמות ישראל. ולאט-לאט, וכל מיני סיטואציות שהם עושים לי: "מה, את לא רוצה? בואי, תכניסי לו אגרוף". כל פעם ככה נמנעתי. אמרתי: לא, עזבו, אני לא... אני, לא עושה לי את זה להרביץ להם, ועזבו אותי, ואיכס, ומה זה מביא לכם. אבל לבוא ולהתחיל לצאת נגד זה? אני הבנתי שא' אין לי סיכוי, ב' פחדתי. זאת אומרת, הקצינים לא גיבו את זה באופן ישיר, הם לא באו אלינו ואמרו לנו: יאללה לכו תפוצצו ערבים מכות. אבל היה ברור שיש גיבוי לזה. זאת אומרת, זה לא שהקצינים לא ידעו והיו שלושת הקופים: לא ראינו, לא שמענו. הכל היה די ברור ודי ידוע. ושוב, אם במקרה הזה שצולם בווידיאו (העדה סיפרה בעדותה על מקרה בו לוחמי מג"ב צולמו שודדים פלסטינים) ההדים העיקריים היו "למה לא חשבתם שיראו אותכם”, אז היה לי ברור שלקצינים שלי, אין לי מה לפנות אליהם. ולהיפך, בלי שדיברתי כבר יצא לי שם של מלשנית ברמות שאחרי חצי שנה כבר אף אחד לא היה מוכן לצאת איתי לשטח. אז טחנתי ש"ג וטחנו אותי עמדות ולא היה כל כך עם מי לדבר.

אזמתי נופל לך האסימון? או שלא נופל לך האסימון? בוא נאמר ככה, החצי הראשון של האסימון נופל די מהר. זאת אומרת, כבר בשיחה ההיא שסיפרתי על הדו קיום שקרתה ביום הראשון שלי בפלוגה, כשהייתי מאוד תמימה. ומהר מאוד, זאת אומרת אני רואה את המכות, אני רואה את האווירה, אני רואה את הדיבורים. והדיבורים הם כל הזמן כמה הערבים, שנאה שאני לא מצליחה אפילו, לא הצלחתי אז להבין איך היא נוצרת. אני חושבת שגדלים על זה, זה לא משתנה. אתה יונק שנאה, זה מה שאתה יודע – לשנוא. ובאמת, וזה שנאה לערבים ולשמאלנים ולזה. אז זה גם הדיבורים חופשי, שהם מגעילים ושהם מסריחים וצחוקים על ההוא שגרמתי לו לחרבן במכנסיים, וצחוקים על ההוא שגרמתי לו להשתין, וצחוקים על האבא שהרבצתי לו מול הילד שלו. זה לא שהם לא מדברים על זה. מדברים על זה חופשי ועושים את זה.