תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט לכל החיילים כמעט יש מסבחות
מספר קטלוגי: 92347
דרגה: אחר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור קלקיליה
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
910  צפיות    0  תגובות
לכל החיילים כמעט יש מסבחות
דרגה: אחר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור קלקיליה

כשהגעתי לגדוד 50 בתור מש"קית צעירה ופעורה, הגעתי לקלע (שם של בסיס בגולן), אף אחד בגדוד לא היה, כי הגדוד היה בקלקיליה באיזה מבצע, וכשהגדוד חזר זה היה בעצם הפעם הראשונה שראיתי את כולם. עברתי ככה בין הפלוגות, כולי חייכנית ושמחה, והסתובבתי בין החיילים ודיברתי איתם קצת וראיתי שלכל החיילים כמעט יש מסבחות, מעין שרשראות כאלה עם חרוזים של ערבים, וכל מיני קוראנים קטנים. ושאלתי אותם: מאיפה יש לכם את זה? הם אמרו: מה זאת אומרת? היינו בקלקיליה עכשיו, הבאנו מזכרות מהבתים. אז אני, בתור חיילת צעירה פעורה, נכנסת לראיון עם המג"ד יום למחרת, והוא שאל אותי: איך את מתרשמת מהגדוד בינתיים? אמרתי לו: בסדר, חוץ משראיתי חיילים של הפלחו"ד עם מסבחות וקוראנים מקלקיליה שהם לקחו כמזכרות.

מי המג"ד?***. הוא באותו רגע התעצבן, כמעט זרק את השולחן והרים טלפון למ"פ, עוד באותו רגע למ"פ פלח"וד. מ"פ פלחו"ד אמר: אני בחיים לא ראיתי את הבחורה הזאת, היא משקרת, היא ממציאה. מה פתאום, חיילים שלי לא יעשו דבר כזה. הוא נותן לי אותו בטלפון, אני אומרת לו: תשמע, זה קרה. הוא אומר לי: מי את בכלל? יא פישרית קטנה, את לא מבינה.

מי המ"פ?***. צועק עלי, ממש צעק-צעק עלי. וזהו, בזה יצאתי מהמג"ד ומאותו רגע התחיל חרם של פלוגת הפלחו"ד, ארבעה חודשים לא יכלתי להיכנס לפלוגה. המ"פ שידר למטה, לאורך כל שדרת המפקדים שלו, שהמש"קית חינוך היא מלשנית והיא מלשינה למג"ד, ובאותו זמן ככה פשוט התייחסו אלי. ארבעה חודשים לא יכלתי להיכנס אל הפלחו"ד בכלל, לשום מטרה, גם מטרות כאילו של עבודה. אני זוכרת שהיינו צריכים לאסוף תמונות של חיילים לטובת ערב גדוד, הפלחו"ד סירבו להעביר לי תמונות כי אני מלשנית, ירקו לי על הרגליים כי הלשנתי למג"ד. זה אני זוכרת שהיה ככה שוק רציני, זה כשהגעתי.