תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט כמעט תחושה של גן חיות
מספר קטלוגי: 883255
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: חברון
תקופה: 2008
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
74  צפיות    0  תגובות
כמעט תחושה של גן חיות
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: חברון
תקופה: 2008

בימי שבת היו סיורי קסבה, שזה בעצם חבורה של יהודים מהארץ, מהתפוצות, כל מקום שירצו, שעוברים סיור בתוך הקסבה בשטח הפלסטיני, שבעיקרון הוא סגור לכניסה יהודית. אין לי מושג מאיזה טעמים מאפשרים את זה, אבל מאפשרים את זה, ואנחנו מאבטחים את הסיור הזה. אם זה אומר פטרול אחד שמסתובב במדרגות ושומר מלמעלה שהכול סביר, עוד פטרול למטה שמרחיק איומים אפשריים מהקבוצה והיה החפ"ק.

החפ"ק הולך איתם? הולך בתוך הקבוצה, מקדימה ומאחורה.

ומה קורה בסיורים האלה? התחושה היא שיש מתח של החיילים, כי זו סיטואציה שהיא מסוכנת. מצד שני הפלסטינים מאוד אדישים מהסיטואציה והיהודים מאוד מתרגשים וזה, וגם הסיטואציה נורא אבסורדית, ממש כמעט תחושה של איזשהו גן חיות. נכנסים לעשות סיור ולהסתכל ויוצאים. להסתכל על מקום שאנשים חיים בו בתנאים לא תנאים. ואתה עובר [והמשתתפים] מסתכלים ושואלים. והמדריך של הסיור הוא מהיישוב היהודי בחברון, בחור מוכר. נוגע בסחורה, כאילו מראה לחבר'ה בסיור את הסחורה ומתייחס אליה בצורה מאוד חופשית, כאילו זה שייך לו. אני חושב שבעיקר הסוחרים שהיו שם [היו] בשוק, אני מניח שתמיד הייתה להם איזה שהיא תקווה שהסיורים האלה גם יקנו מהם, שאני לא זוכר שראיתי את זה קורה אפילו פעם אחת.

זה בשבת, לא? כן, סיורים בשבת. זהו, בסך הכול גם מהבחינה הכי יבשה של החיילים זה מעצבן כי אחד הפטרולים ששומרים על הסיור הוא פטרול שכביכול ירד ממשימה רק לפני רגע. מחזירים אותו לעשות את השמירה, הוא יורד שוב ואז עולה לפטרול. אז זה קצת שותה את הזמן החופשי. וגם באופן כללי זה סיטואציה מעצבנת. אבל יש בה גם משהו שלפעמים מרענן את החיילים, נראה לי. קצת לראות פרצופים ואנשים אחרים, סיטואציות אחרות.