תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט יורים על בתים פגזים ומרססים עם מקלע את המטע
מספר קטלוגי: 868128
דרגה: סמ"ר
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
360  צפיות    0  תגובות
יורים על בתים פגזים ומרססים עם מקלע את המטע
דרגה: סמ"ר
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014

[הגענו ל]קו בתים ראשון והמ"מ פותח כמה חללים ראשיים ברימון. אין פתיחה ביבש (ללא ירי), זורקים רימון. זה מרסק את הקירות, מוריד את הטיח ואת הצבע. באיזשהו שלב משתלטים על הבית. ממש דקות מספר אחרי שאנחנו מסיימים לכבוש את כל הבתים, מטהרים את האזור, עושים סריקה, רואים שאין פה מחבל עם נ"ט – מגיעים ממש ביחד טנקים ו-D9 (בולדוזר משוריין). אחד המטעים הכי יפים שראיתי, נראה ממש כמו מושב של פעם, ותוך כמה שעות נמחק ונהיה ערמות של חול פודרה. נוסעים עליו טנקים ושוברים את הקרקע, מרסקים אותה לפירורים קטנים.

הוא נהרס בכוונה או בגלל התנועה של הכלים הכבדים? הוא פשוט לא היה שיקול, זה לא שאמרו "יש פה מטע". זה לא מונחים בכלל שחושבים עליהם. לא אמרו להרוס את המטע, פשוט הופכים את הקרקע, חייבים את האדמה הזאת בשביל להרים אותה למגנן (מתחם סוללות עפר שבו מתמקמים הכוחות). זה לא כאילו ניסו לחשוב על קק"ל והחברה להגנת הטבע, מה יקרה לעצים ולחיות.

צריך את השטח מסיבה כלשהי? כן, אז אני משתמש בו. [בתוך הבית] מה שאנחנו עושים זה שוברים את הבלטות עם פטיש בשביל שקי חול. אחד החיילים אמר להם שהוא לא מוכן לעשות את זה כי אפשר לקחת חול מבחוץ. אמרו לו "לא, אי-אפשר", והתווכחו על זה קצת. אנחנו שוברים את הבלטות בפינה של הבית, במקום שאנחנו לא נשב בו. שמים בחלונות שק חול ורשת הסוואה, ואז כשאתה שומר שם אתה מוגן ורואים רק חלק מאוד קטן ממך. בלילה הבא אומרים לנו "מחליפים בית". כובשים בית אחר, זו אותה פרוצדורה, שקי חול וזה. לפני שכובשים [את הבית הבא] – היה שם מטע וזה מפחיד לעבור, לא יודעים מה יש שם. והיה קטע פסיכי שטנקים דופקים בלי סוף פגזים ואז כל המקלעים מרססים בפעם אחת את כל המטע. יורים על בתים ומרססים עם מקלע [את המטע]. ככה במשך משהו כמו שמונה-עשר דקות, ואז אומרים "טוב, אתם יכולים להתחיל לעבור". יש אנשים שהתפקיד שלהם זה לנתח אסטרטגית מה מהווה איום, ויש תצפיות. אם מזהים תנועה, מפוצצים את הבית. אם אתה מזהה תנועה בתוך בית, בתוך שטח שכבר נלחמים בו יותר מיומיים, אתה מבין שהם לא בדיוק במקרה מכינים קפה.

אתה מזהה עכשיו בן אדם בחלון מעשן סיגריה, אמורים לירות עליו? אתה שואל שאלות של אזרחים. אין דבר כזה.