תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט שלא יהיה מצב שעובר שבוע ולא היינו בתוך הכפר הזה לנוכחות
מספר קטלוגי: 867786
דרגה: רב סרן
יחידה: נ"מ
אזור: אזור חברון
תקופה: 2005
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
22  צפיות    0  תגובות
שלא יהיה מצב שעובר שבוע ולא היינו בתוך הכפר הזה לנוכחות
דרגה: רב סרן
יחידה: נ"מ
אזור: אזור חברון
תקופה: 2005

היינו פעם בכמה ימים לוקחים את שני הרכבים ובכוונה הולכים ועושים סיורים בתוך הכפר באמצע היום, ב-rush hour. חוטפים אבנים אינסוף.

ואז מה היה קורה?הפס"ד (הפרות סדר). תמיד, אוטומטית. בדרך כלל זה היה בני נוער, המבוגרים היו יושבים בצד או זזים הצדה או סתם ממשיכים לשבת. תמיד היה הצעירים שמתחילים לזרוק אבנים. היו סיטואציות שבהן החלטנו שפורקים ומפזרים את הפרת הסדר הזאת, והיו פעמים שהמשכנו את הסיור הרכוב הזה בפנים בלי לפרוק ובלי להתעמת אתם פנים אל פנים. 90% מהפעמים שכן נכנסנו, פרקנו מרכבים והתחלנו לפזר, זה בסיטואציות שכבר התחילו לחסום לנו את הצירים ואת התנועה והיינו חייבים לפרוק בשביל להזיז את המחסומים תוך כדי אבנים, ואז כבר ירדנו בשביל לפזר במקביל לזה שאנחנו פותחים את הציר מחדש.

איך הייתם מפזרים את ההפס"דים?גז מדמיע וגומי.

זה היה תמיד במקומות ספציפיים שכשהייתם מגיעים אליהם היה מתפתח הפס"ד?בכל מיני מקומות בכפר, לא מקום ספציפי או כמה מקומות ספציפיים. ידענו שבשלב מסוים תגיע האבן הראשונה, הגיעה אבן ואחרי דקה הגיעה עוד אבן. לאט לאט, ברגע שהם קלטו איפה אנחנו והספיקו להגיע לאותם אזורים– זה זה. ואם זה לא קרה לנו תוך כדי אז ידענו בצורה ודאית שביציאות המרכזיות מהכפר מחכים לנו. היינו מתקרבים ליציאה מהכפר, היית רואה מרחוק 70 חבר'ה עומדים ומחכים עם אבנים ביד בשביל להמטיר עליך כשאתה בדרך החוצה. זה הפך להיות שגרה של צריך להיכנס לשם כי אסור שיעברו כמה ימים בלי שתהיה נוכחות צבאית בכפר, שלא ישכחו בטעות שהכול מותר להם. פעם בכמה ימים נכנסים, גם אם אין סיבה. אם יש סיבה –מה טוב.

המושג "הפגנת נוכחות" היה חלק מהפקודה?הוא לא היה חלק מהפקודה הרשומה, אבל הוא היה פקודה. המג"ד הורה לנו להיות שם כל כמה ימים, שלא יהיה מצב שעובר שבוע ולא היינו בתוך הכפר הזה לנוכחות.