תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט כל מה שיכול להתנפץ – התנפץ
מספר קטלוגי: 864024
דרגה: סמ"ר
יחידה: הנדסה
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
337  צפיות    0  תגובות
כל מה שיכול להתנפץ – התנפץ
דרגה: סמ"ר
יחידה: הנדסה
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014

הלכנו שני טורים של כל הגדוד, טנקים מלווים לאורך כל הדרך, ממש צמודים אלינו. מה שאני זוכר, שזה לא היה לנו אף פעם לפני זה, שהטנקים יורים פגזים בזמן שאנחנו כמה מטרים [מהם], הבזק אור ובום.

על מה הם יורים? לי זה היה נראה שכל בית שעברנו בדרך וגם רחוקים יותר – חטף פגז. באופן שיטתי. אין שום איום. יכול להיות שירו עלינו אבל באמת שלא הייתי שומע כי כל הזמן מא"ג רפאל (מקלע הנשלט מתוך הטנק) של הטנקים לא מפסיק לירות. הם על כל בית מרססים במא"ג רפאל כל הזמן. חוץ מזה שפעם ב- משחררים פגז לכל בית. אין רגע שאתה לא שומע את הטררר של הטנק שלידך או של הטנק הבא.

היה גם חיפוי ארטילרי תוך כדי? בטח, פגזים כל הזמן. לפני הכניסה התחלנו לשמוע הרעשה של פגזים.

כשאתם מתקרבים לבתים יש התנגדות, יורים עליכם? לא יודע, יכול להיות, אבל במהלך ההליכה לא ידעו על שום היתקלות, שום כלום. היה מלא ירי, אבל רק שלנו. לבית נכנסנו כבר באור יום. חצי גדוד חיכה בחצר של אחד הבתים שם ואז ירו טיל מטדור (רקטה נגד טנקים). הרי המג"ד לא רוצה להיכנס דרך הכניסה הראשית אז פותחים כניסה מהצד. הייתה חומה וקיר, אז הוא ירה טיל על החומה, זה עבר בחומה ונכנס מהצד על הקיר. סרקו בית ממש גדול, כנראה שזו [הייתה] משפחה אחת אבל חמולה. זה היה ארבע קומות, היה שם מקום לכל הגדוד. אתה ישן על הרצפה, ועשינו סיבוב לאסוף כריות ודברים בבית, שיהיה על מה לישון. מי שהשיג מיטה, הסתדר. כשיצאנו אני זוכר שהסלון היה ממש הפוך, אבל אני לא יודע אם בכוונה או בגלל שאתה הולך, אתה נכנס עם מנשא כבד ואתה דורך על דברים, אתה עייף אחרי לילה, אתה לא תתחיל להיזהר להם על הספות.

איך מבצעים את הסריקה בכניסה? ברטוב (ירי חי), שמעתי את היריות. הכול ברטוב. כשאנחנו נכנסנו לבית, הכול היה כבר הפוך. כל מה שיכול להתנפץ התנפץ כי הם ירו על הכול. כל מה שהיה מזכוכית בפנים, חלונות, שולחן מזכוכית, מסגרות של תמונות, הכול היה הפוך. כל המיטות הפוכות, שטיחים, מזרונים. לוחמים לוקחים שטיח לישון עליו, מזרון, כרית. מים לא היה אז אי-אפשר היה להשתמש באסלה אז חרבנו להם באמבטיה. חוץ מזה שמדי פעם רואים חור של פגז בתוך הבית או עמדת ירי, כשבמקום לירות מהחלון, שאתה יותר חשוף, עושים חור עם פטיש חמש קילו בקיר וזה חרך ירי. זה היה העמדות. הייתה לנו עמדה כזאת ועשינו עליה משמרות. הייתה פקודה מוזרה שכל שעה אנחנו חייבים ליזום ירי מהחדר.

לאן? היה איתור של מסגד. צפינו על מסגד שיודעים שיש בו מנהרה וחושבים שיש שם פעילי חמאס או ווטאבר. אנחנו לא ראינו שם, לא זיהינו כלום, לא קיבלנו שום ירי, שום דבר. היינו צריכים לירות עם הנשק האישי לעבר הכיוון הזה בכל שעה, זו הייתה הפקודה.

כדור-שניים או חצי מחסנית? לא הייתה פקודה מסוימת, כל אחד כראות עיניו.