תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט 500 מטר רדיוס, אף בית לא עומד
מספר קטלוגי: 849459
דרגה: סמ"ר
יחידה: חרמ"ש
אזור: אזור דיר אל בלאח
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
1,483  צפיות    0  תגובות
500 מטר רדיוס, אף בית לא עומד
דרגה: סמ"ר
יחידה: חרמ"ש
אזור: אזור דיר אל בלאח
תקופה: 2014

כשנכנסנו לרצועה התפקיד שלנו כחי"ר היה לתפוס בתים ובעצם להפוך אותם להיות מעין מוצב קטן. בתים של פלסטינאים שבהם אנחנו שוהים, דרכם אנחנו מאבטחים את הטנקים כאשר הטנקים בעצם פעלו בעיקר מסביבנו. כאשר נכנסנו לתוך הבתים זו [הייתה] כניסה מאוד מאוד אלימה, מאוד בכוח אש, כדי לוודא שאין אף גורם עוין בתוך הבית. אחרי שכבר התמקמנו בבתים אז מתחילה מה שנקרא שגרת מוצב. בעצם מתחילים לבנות עמדות, להחליט איזה חדרים צופים לאן ועם מה אפשר להשתמש. כל חדר שמזוהה בתור חדר לעמדה אז שמים על החלונות שלו רשת צל. במקרה שלנו לא היו לנו רשתות צל, [אז] השתמשנו בוילונות שהיו בתוך הבית. עם מסמרים חיברנו אותם לתוך החלון ומתחנו בעצם את הווילון עם סרט הדבקה. ומשם מתחילה שגרה של שמירות כי אתה בערך כמעט חצי מהזמן שומר, תוך כדי אתה צריך להסתכל מה קורה מסביב. תוך כדי שאנחנו נמצאים שם אז השריון יורים כל הזמן על כל הבתים מסביב. אני לא יודע בדיוק מה הייתה הפקודה, אבל נראה שכל בית נתפס בתור איום ולכן בכל בית צריך לירות לפחות פגז, שאין שם אף אחד, השריון ירו יחסית הרבה. כל הבתים מסביב, כשאתה מסתכל על הנוף, קצת נראו כמו גבינה שוויצרית עם המון חורים בתוכם. בתים נמחקו תוך כדי [שהיינו שם], האדמה יושרה, הכול נראה אחרת, כל אזור של מחסנים, אז D9 ׁ(בולדוזר משוריין) הוריד אותו, היה אזור חממות גדול שהיה שם גם מסומן במפה בתור אזור ירי ואמל"ח (אמצעי לחימה) וגם שם D9 הוריד.

מה זה הסימונים האלה במפות? הם פשוט מתארים איפה מבחינת מודיעין יש מנהרה, בתים נראה לי של פעילים, איתורים חמים שלא הוגדר בדיוק מה זה, אזורי אימונים ומנהרות ואזורי שיגור. ומלכוד, איפה יש ציון של מלכוד.

אחרי שאתם יוצאים, עדיין יש בתים עומדים? כמעט ולא. נגיד כשהלכנו לבית שקראו לנו שחשבו שיש שם פעיל, אז אתה הולך ויש שבילים יותר שבורים בכל מקום שהטנקים עוברים, זה חול כזה, כבר לא [שטח] חקלאי עם צמחים. עצי זית עקורים בכל מקום. הבתים עצמם פשוט שבורים, מפוזרים, תל איפה שהיה בניין ופשוט בית מפוזר יותר. לא קיבלנו הוראה מבצעית שזה המטרה אבל בסופו של דבר אף בית לא אמור להיות עומד. 500 מטר רדיוס, שאף בית לא עומד.