תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט עודדו אותנו להיות בקשר טוב עם המתנחלים
מספר קטלוגי: 835946
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2012
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
71  צפיות    0  תגובות
עודדו אותנו להיות בקשר טוב עם המתנחלים
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2012

בתפוח נורא עודדו אותנו להיות בקשר טוב עם המתנחלים. ימי שישי בערב ושבת בבוקר, בגלל שכל הגברים הולכים לבית כנסת בתפוח, אז יושבים שני חיילים מחוץ לבתי כנסת ומאבטחים. זה היה בנורמה לאכול שם ארוחת ערב וארוחת בוקר אצל משפחות כי הם תמיד היו מזמינים אותך. הם היו נורא נחמדים אלינו. אתה יושב שם על ספסל מחוץ לבית כנסת, מעביר שם שעה, שעה וחצי, שעתיים, ושהם מסיימים אז בדרך כלל מישהו בא ואומר לחיילים "שבת שלום, שבת שלום, בואו לאכול". אתה הולך לבית שלהם, שם את הציוד בפינה מסודר, נשאר עם המכשיר קשר עליך, אבל כל עוד אתה בכוננות, לך לאכול אצלם בבית, בטח. זה היה הכי בשגרה והכי בסדר. אנשים היו אוהבים ללכת לזה כי הם היו אוכלים אוכל של בני אדם. היו לך שני חיילים בתפוח ושניים בעלי ושניים ברחלים, בסוף היה לך איזה שמונה חבר'ה שקיבלו ארוחת ערב סבבה.

שאתה אומר שעודדו את זה אז למה אתה מתכוון, מבחינת הקצינים? הם ראו בזה דבר חיובי במיוחד עם החבר'ה מתפוח כי הם יושבים מעלינו, ממש מעל המוצב. אני חושב שהם חשבו שזה דבר טוב שנהיה ביחסים טובים עם המתנחלים מתפוח. וזה היה הכול טוב ויפה עד שפעם אחת בלילה עקרו עצי זית. יש לך את ההתנחלות תפוח ולמטה יש מחסום ומעבר למחסום זה כבר השטח של [הכפר] יאסוף. יש את המטע של יאסוף, באמצע הוא נגמר, יש מטע של תפוח ובצד השני של תפוח יש עוד מטע של יאסוף. כשהם [הפלסטינים] רוצים לעבור מ[מטע] אחד לשני, אז זה בתיאום עם המנהל [האזרחי].

זה מסומן איכשהו? הם יודעים איכשהו. אני לא לגמרי הבנתי איך אבל הם יודעים. יש גם איזה גדר קטנה. פעם באיזושהי תקופה היינו פותחים את השער למטה ונותנים לחבר'ה מיאסוף לעבור למטע השני כדי שהם יוכלו לטפל בו, וזה גם היה בליווי שלנו.

זה חייב להיות בתיאום? תיאום עם המנהל, כן. אנחנו היינו צריכים להיות שם, גם כדי שלא יהיה חיכוך בין האוכלוסיות. ואז באחת הפעמים שהם הגיעו בבוקר והחבר'ה מהמנהל באו איתם , [ראו ש]היו כמה עצים שתלשו אותם. היה ברור מה קרה אבל גם לא עשו עם זה כלום, זה לא הטריד אף אחד. זה שנעקרו עצים זה ברור שזה כמה חבר'ה מתפוח כי זה לא יכול להיות אף אחד אחר כי זה פאקינג רחוק מכל מקום אחר...

למה אתה מתכוון כשאתה אומר זה לא הטריד אף אחד? זה היה כזה "או.קיי, זה קרה״. החבר'ה במנהל [האזרחי] לא אהבו את זה, זה עצבן אותם, אבל זה לא שניסינו לבדוק מה קרה, זה לא שאמרו טוב, אז אולי נשים פה כוח בלילה שישמור. לא הייתה שום פעולה כדי למנוע את זה לא עכשיו ולא בעתיד. זה היה פשוט או.קיי, הנה, נתלשו העצים, אז זה קרה, ועכשיו טוב, יאללה, לכו טפלו בעצים שלכם שנשארו.

הביאו משטרה? לא.

גששים? כלום. אולי דיווחו למישהו, אבל זה לא היה עניין בזה. הסתכלו על העץ, כולם היו עצובים והמשיכו הלאה.