תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט לא סגורים על מה זה היה ואם לא הורידו שם משפחה
מספר קטלוגי: 805611
דרגה: סמ"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
1,000  צפיות    0  תגובות
לא סגורים על מה זה היה ואם לא הורידו שם משפחה
דרגה: סמ"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014

[במהלך המבצע] היו כמה זיהויים. עצם שחור זז בתוך בית. "שחור" הכוונה היא ל[עצם] חם. הייתה הרבה עבודה על להשיג גורם אש שיכווין עליו (שיירה על הבית בו זוהתה הדמות). הכווינו עליו כלי טיס. אחרי זה זיהו אמבולנסים באזור ואיזושהי התקהלות. החייל והקצין ממש לא [היו] סגורים על מה זה היה ואם הם לא הורידו שם משפחה. וגם היה אחרי זה בחדשות על חמישה הרוגים בשכונה שם. אי-אפשר לדעת, לא באמת יודעים בוודאות, אבל היכולת להפליל שזה חמוש, מישהו שמאיים – לא הייתה קיימת. היה ברור לכולם שהיא לא קיימת, והיה ברור לכולם שזה שטח אפור שאתה אומר לעצמך "יכול מאוד להיות שזה בן אדם תמים". אם זה בן אדם תמים, מה הוא עושה שם (בשטח שהוגדר על ידי צה"ל כאזור לחימה)? יכול להיות שעוד רגע הוא יוציא משהו ויאיים על חייל שנמצא שם בשטח. זה ברור לגמרי שזו הסיטואציה שם. הדילמה הזו קיימת לכל אורך המבצע. אתה לא יודע מי תמים ומי לא, ויש מקרים שלעולם לא ידעו. זה היה זיהוי מאוד משמעותי במובן הזה.

מה היה המרחק של הזיהוי מהכוחות בשטח? לא יודע. ידענו ששם יש כוחות, היית רואה מגננים של טנקים (מתחם סוללות עפר שבו מתמקמים הכוחות) פה ושם, אבל זה לא שהיה עדכון מפורט של איפה יש כוחות ומה המרחקים בינם לבין זיהויים. אתה מאמת מול חמ"לים ששם ספציפית אין כוח [צה"ל], מעלים את הדברים לגדוד, הגדוד אמור לשדך לך כוח אש מהאוגדה, שם נסגר המעגל. לקח הרבה זמן עד שהתייחסו לדיווח הזה, לקח איזה שעתיים.

ואחרי שעתיים מה קורה? עולים [מולנו] כדי לקבל פרטים מדויקים. הכוונה של נ"צ, חלון, קומה. זה הירי הכי מדויק שיכול להיות. ואז הפגיזו, ראו פגיעה.