תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט הביאו אגרוף לחייל שלנו בפרצוף, השאירו לו פנס
מספר קטלוגי: 775759
דרגה: סרן
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
40  צפיות    0  תגובות
הביאו אגרוף לחייל שלנו בפרצוף, השאירו לו פנס

היה שמה תקופה שאנחנו הפכנו להיות ה- bad guys כי באיזה הפס"ד (הפרת סדר) מאוד גדול שהיה שם. עלו אנשים מבוגרים מבורין, לא רק ילדים שהיינו הולכים איתם מכות יום יום, ואז רצו רעולי פנים מ[מאחז] גבעת רונן למטה להתחיל איתם מכות. אנחנו הדפנו את המתנחלים ואחד מהם הביא לחייל שלנו אגרוף בפנים. התלוננו עליו במשטרה.

במקרה הזה של התלונה שהגשתם, אתם ידעתם מי זה התוקף? כן.

ראיתם אותו? כן, כן, זה הכול היה בלייב שם.

ויש לך מושג אם נעשה עם זה משהו? להערכתי רק תלונה, לפי דעתי לא קרה עם זה משהו אחר כך. החייל שחטף את האגרוף ואיזה מפקד הלכו לתת עדות במשטרת אריאל, אבל אחרי זה אני לא יודע מה קרה עם זה.

העימות הזה עם המתנחלים, זה משהו שבדרך כלל לא הייתם עושים? אני באופן אישי, כן היה לי חשוב כן לשמור עם האנשים מגבעת רונן על איזושהי פוזיציה של ״אני פה ואתם תחת אחריותי״ והגזרה וכן הלאה. אבל הייתי מאוד קשוח מול כל ניסיון אלים או אגרסיבי מול החיילים שלי. זאת אומרת, הסתכלתי עליהם בעין מאוד מאוד ביקורתית, ספציפית המתנחלים בגבעת רונן. בחוויה שלי הבין אישית מול פלסטינים, אין איזשהו משהו שאני נעלבתי או כעסתי על פלסטיני מעולם. לעומת זאת, מול היהודים – שהייתי שם בשביל להגן עליהם, הרבה מאוד חיכוכים ודברים שקשורים לקללות.

כשיורדים מתנחלים מגבעת רונן, המתנחלים האלה עושים מה? או באים לזרוק עליהם (על הפלסטינים מבורין) אבנים או באים ללכת איתם מכות.

ומה אתם עושים מול זה? אנחנו מעיפים את המתנחלים משם.

מה הסמכויות שלך מול המתנחלים? אין לי מושג.

אתם אמורים להיות החוק בגזרה, לא? כן, כן.

אז איך קורה שמאיימים בצורה ממש בוטה על נציג החוק? הביאו אגרוף לחייל שלנו בפרצוף, השאירו לו פנס.

ממש מאיימים ופוגעים פיזית בנציגי החוק ואתם לא עושים בעצם כלום. איך זה יכול להיות? אני חושב שהמח"טים באיו"ש הם ממש דמויות שהופכות להיות חלק מהקהילה. הם מתווים בסוף את רמת הלחץ שמופעלת על המתנחלים שם [לפי] כמה המח"ט זורם עם הלך הרוח של המתנחלים או כמה הוא לא זורם איתם. אני חושב שהייתי בתקופה שיחסית הייתה איזושהי דינמיקה שמנסה לשמור על סטטוס קוו, שלא ילכו איתם ראש בראש, אבל גם לא זרמו יותר מדי איתם. אני חושב שפשוט לא היה איזשהו משהו רשמי של הגדוד או של החטיבה מול המתנחלים. אני באופן אישי פעם אחת הלכתי למישהו בהר ברכה, דפקתי לו בדלת אמרתי לו "שלום, אני מקבל מהחיילים שלי שאתה מאיים ומלכלך פה על חיילים, אני מבקש ממך להפסיק עם זה אחרת יהיה לך עסק איתי". וזהו, מאז לא שמעתי ממנו.

באיזו סיטואציה הוא איים על חיילים? נניח חייל נמצא בעמדה סטטית בהר ברכה, [הוא] בא ושעה אוכל לו את הראש ומקלל אותו, מאיים עליו וכל מיני כאלה.