תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אנחנו יכולים להיות ילדים הכי טובים, אבל עדיין הולך להגיע D9 ולשטח את הבית
מספר קטלוגי: 723062
דרגה: רס"ל
יחידה: חרמ"ש
אזור: אזור דיר אל בלאח
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
919  צפיות    0  תגובות
אנחנו יכולים להיות ילדים הכי טובים, אבל עדיין הולך להגיע D9 ולשטח את הבית
דרגה: רס"ל
יחידה: חרמ"ש
אזור: אזור דיר אל בלאח
תקופה: 2014

באופן כללי הייתה שיחה נוקשה על בזיזה. היה ברור שזה לא הולך לקרות בפלוגה שלנו ושאנחנו לא נאפשר את זה. היינו בוויכוח על לאכול פירות, האם זה מוסרי. זה היה דיאלוג פנימי בתוך הפלוגה.

בבתים שהייתם, איפה הייתם משתינים? לרוב בחוץ, גם כי לרוב אין מים. מי שנכנס ראשון לפעמים זכה להשתמש בשירותים עם הורדת ניאגרה אחת, אבל מעבר לזה לא. כל הסיפור של שימוש בבתים עמד על מתח קשה. מצד אחד היו אנשים שזו הייתה להם חוויה קשה ולא נעימה להיכנס לבית של אנשים ולהבין שזה הבית שלהם [של פלסטינים]. אתה מזהה את חדר הילדים, חדר ההורים, אתה מזהה את הסלון ואתה לא רוצה לנצל את הדברים שיש שם. מצד שני אתה גם יודע שחלק מהדברים ישנו לך את השהייה שם באופן דרסטי, לצורך העניין מזרונים שיש בכל בית. ואתה יודע שכשתצא מהשכונה, היה לנו ברור שלא הולכת להישאר שם שכונה בגלל המיקום הגיאוגרפי שלה. אנחנו יודעים שאנחנו נכנסים לבית ואנחנו יכולים להיות ילדים הכי טובים, אבל עדיין הולך להגיע D9 (בולדוזר משוריין) ולשטח את הבית. הבנו די מהר שכל בית שיוצאים ממנו, מגיע D9 ומחשף אותו. השכונה שלנו, מה שאפיין אותה מבצעית זה שהיא צופה על כל האזור של הגדר [מערכת] וגם על חלק מהיישובים צמודי הגדר.בג'וחר א-דיכ דרום וחלק מג'וחר א-דיכ צפון, די מהר אנחנו מבינים שלא הולכים להשאיר את הבתים. בשום שלב עד סוף המבצע, עד הסיכום עם מפקד היחידה, לא אמרו לנו מה התועלת המבצעית של לחשף את הבתים. בשיחה מפקד היחידה מסביר שזו לא הייתה פעולת נקם. כל הבתים שהיו על ציר גובה ולא מעבר לרכס שולטים על כל השטח [בתוך עזה] מישראל עד השכונה, ובגלל זה לא משאירים אותם. היא גם מתצפתת על היישובים [בישראל] ומאפשרת טיווח של מרגמות אל היישובים. בשלב מסוים הבנו שזה טרנד, אתה יוצא מבית ואין בית, אחרי שניים-שלושה בתים אתה מבין שזו המגמה.ה-D9 מגיע ומחשף.

ראיתם את זה? רואים. זה קרוב. התחלנו מצפון השכונה לדרום השכונה. כל פעם שאנחנו יוצאים מבית – אין בית. כשיצאנו נשארו בתים בודדים.

איך נראתה השכונה כשיצאתם? תל חורבות בגדול, הרבה מאוד בטון מפורק, לצערי גם הרבה מאוד שטחים חקלאיים די מחופרים על ידי טנקים. אחד המראות היותר קשים היו הלולים. הרבה פעמים יש דיווחים שאת המנהרות חופרים בתוך חממות כדי להסוות את זה. הלולים היו במעין חממות כאלה – גם אותם ה-D9 שיטחו. אתה רואה כל מיני תרנגולות, לפעמים בתוך הלול ולפעמים בחוץ ולפעמים חצי-חצי, מפורקות לגמרי. הרבה מאוד חיות משק מסתובבות בשכונה. לא יותר מדי שכונה. אנחנו אחרי היציאה חוזרים ויש מפות מעודכנות, ואנחנו רואים את שני הבתים שנשארו כשיצאנו.