תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אם מישהו עובר כאן, יורים בו
מספר קטלוגי: 72030
דרגה: סמ"ר
יחידה: צנחנים 202
אזור: אזור שכם
תקופה: 2002
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
60  צפיות    0  תגובות
אם מישהו עובר כאן, יורים בו
דרגה: סמ"ר
יחידה: צנחנים 202
אזור: אזור שכם
תקופה: 2002

התכוננו לאיזה מבצע בקסבה של שכם. זה היה מבצע של מעבר כזה מבתים לבתים, לחפש מחבלים, לחפש אמל"ח,דברים כאלה. היו נכנסים עם נגמ"שים, היו נכנסים עם רכבים.

רק בתוך שכם? בתוך שכם, כן.

איפה הנגמ"ש חונה? אני זוכר שהוא הוריד אותנו באחת הסמטאות שם ואין לי מושג מה היה איתו הלאה. אנחנו ספציפית נכנסנו לבית בקסבה.פשוט הבנייה שם מאוד צפופה, עוברים מבית לבית ואתה לא חשוף לרחוב אפילו לשנייה, וגם אז נולד כל הקטע הזה של לפוצץ חורים בקירות, לעבור מבית לבית דרך הקירות.מפוצצים קיר, נכנסים דרכו. אנחנו ישבנו בבית אחד, זה היה שולט על סמטה לפי דעתי אבל זה היה בערך אחת הראשיות בקסבה – ופשוט היתה לנו פקודה של לירות בכל מי שעובר שם, משהו כזה. קו אדום ואסור לעבור וצריך לירות אם היה מישהו שעובר שם.

קו אדום שאתם מחליטים? כן, שאנחנו מחליטים.

אני עובר ברחוב ואתה רואה אותי, מה אתה עושה? אני אמור לירות לרגליים.

תצעק לי קודם? אני לא יודע בכלל שאתה בחלון. היה עוצר בקסבה, זה היו הפקודות, באמת לא עברו.. חוץ מפעם אחת שעברה זקנה שנתנו לה לעבור משום מה. פשוט אף אחד לא הלך לירות בזקנה.

מה היו המילים שהמפקד השתמש בהן? אם מישהו עובר כאן, יורים בו. תשמע, אני יכול להגיד עלי,באיזה מצב תודעתי הייתי, לא היה שום פקפוק. אז כל העניין של החשיבה עצמאית היה ממש מבוטל אצלנו. אצלי וגם אני יכול להגיד שגם אצל אנשים אחרים. מול המפקד לא היה שום פקפוק, הוא יודע מה הוא עושה והוא יודע עד הסוף.

כשהזקנה עברה נגיד, מה עבר לכם בראש? צעקנו לה ופשוט היא לא התייחסה ועברה.

והחלקתם את זה? ניסינו לדווח למישהו, זה היה בניין של שתי קומות נראה לי,משהו כזה, והיינו בקומה השנייה שמסתכלת על הרחוב. אז צעקנו לה אבל היא פשוט עברה, ואיכשהו היה נראה, אף אחד לא חשב על לעשות משהו עם זה, לירות או משהו כזה.

אבל זה בניגוד לפקודות. כן, אבל איכשהו השיקול דעת בכל זאת עבד וגם כאילו זה לא היה נראה אופציה בכלל, לירות או משהו כזה, לאף אחד. זה זקנה, אז כנראה שזה... אני מאמין שאם היה עובר שם בחור צעיר שנראה, שנראה ערבי בעצם, אז יש מצב שהיו יורים בו,שהיינו יורים בו.