תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט מצבים כאלה הזויים
מספר קטלוגי: 71460
דרגה: סגן
יחידה: נח"ל 932
אזור: חברון
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
252  צפיות    0  תגובות
מצבים כאלה הזויים
דרגה: סגן
יחידה: נח"ל 932
אזור: חברון
תקופה: 2014

עשינו איזה מעצר ב"שובו אחים" שנורא בלבל אותי על המצב שם. המשפחה כנראה הייתה קשורה לחמאס איכשהו, היו להם המון תמונות של שהידים על הקירות ודגלים ירוקים בבית ודברים כאלה. נכנסנו, הם לא פתחו את הדלת ישר, אז ישר התחלנו לזרוק רימוני הלם מחוץ לבית כדי שיפתחו. באיזשהו שלב הם פתחו, עצרנו את האבא נורא מהר, ואז בגלל שהם לא פתחו מהר אז התחלנו חיפוש בבית, לראות אם הם הסתירו משהו. ואז התחיל זריקות אבנים מחוץ לבית וצלמים וכל מיני דברים כאלה.

זריקות אבנים על מי? על החיילים שבחוץ? כן, בדיוק. אז הם זרקו רימון גז מדמיע והגז מדמיע אחר כך נכנס לתוך הבית. יש שם אבא, שתי אחיות ואמא. אחת האחיות הייתה בהיריון והאמא זקנה והגז נכנס לתוך הבית. אנחנו היינו די רגילים לשיעולים ולדברים האלה, אבל הם (המשפחה) ממש נחנקים. הבחורה בהיריון, אז קראנו לה למטבח. אני עם כיסוי פנים ונשק ווסט עם קסדה והכול, ומתחילה סצנה סוריאליסטית כזאת שאני ממלא לה כוס מים, מביא לה לשתות והיא לא יודעת מה קורה. ואז קראו לה (לאמא) ואמרו לה בערבית שבורה: תביאי בצל לבת שלך שבהיריון (נשימת אדי בצל יכולה להקל על השפעת גז מדמיע). כי אתה רואה אישה בהיריון שנחנקת מגז מדמיע ולא אכפת לך... מצדי שתהיה מדאע"ש. ואז [זה] הגיע למצב עוד יותר סוריאליסטי שהאמא נכנסת, לא מבינה למה חייל נותן לה לעשות את הדברים האלה באמצע מעצר. היא באה לקחת בצל ואז היא באה לחתוך את הבצל, אז היא הוציאה סכין מהמגירה. עכשיו אם אתה עומד בחדר של בית ערבי שהיא מוציאה סכין, אז משהו פה קרה לא נכון. אז כמובן שהרמתי עליה נשק ותוך שנייה התחלתי לצרוח עליה שתוריד את הסכין, והיא הייתה מבולבלת. בסוף פתחו אותו (את הבצל) עם הידיים. אבל זה מצבים כאלה הזויים שזה נראה לי מה שהמחיש לי שאי אפשר לעשות כיבוש הומני או נאור או משהו כזה.