תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט תכל'ס ההנחיה לירות את רימוני הגז זה לא בכינון ישיר
מספר קטלוגי: 635697
דרגה: סמל
יחידה: שריון 7
תקופה: 2009
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
2,802  צפיות    0  תגובות
תכל'ס ההנחיה לירות את רימוני הגז זה לא בכינון ישיר
דרגה: סמל
יחידה: שריון 7
תקופה: 2009

יש חיילים שהיה להם מטול על הנשק, אז הייתה אפשרות גם לירות גז. בפלוגה השנייה, שהיתה בנעלין באותה תקופה, היה שם אחד, זה שנהרג בבילעין, אז ככה הוא נהרג, מהמטול של אחד החיילים שם. תכל'ס ההנחיה לירות את רימוני הגז זה לא בכינון ישיר מה שנקרא, הכוונה – זה אזור של המפגינים נגיד, אז אתה מכוון את זה בצורה קשתית ואז הרימון עף למרכז שלהם פחות או יותר ומפזר שם גז וזה אמור להרחיק אותם. אבל זה סיפור שקרה. פשוט אחד החיילים כיוון על מישהו בכינון ישיר וזה פגע לו בחזה ואז הוא נהרג.

איך אתה שמעת על זה? כולם שמעו על זה. היה בלגן. ברגע שקרה משהו, כולם שמעו על זה. זה משהו שקורה בגזרה.

איך כולם ידעו שזה היה בכינון ישיר? כי ישר מסבירים מה קרה.

המפקדים דיברו על זה? דיברו אתה יודע, לא יותר מדי התעסקו עם זה. יותר הסבירו מה קרה שם. גם השימוש בלירות במטול הוא לא כזה נפוץ. רוב הפיזור של ההפגנות יותר המג"ב מתעסקים עם זה.

מי זה "הסבירו"? המ"מ או משהו. בדרך כלל בתדריכים הסבירו מה קרה בזמן האחרון והסבירו מה קרה שם. האמת שבאותה תקופה היה וידיאו של המקרה הזה שרואים את זה שנפגע ואז רואים שמשהו פוגע בו ואז הוא מתגלגל על הרצפה שם וצועק ותכל'ס אחרי זה הוא מת. היה לכמה חיילים בפלאפון את הווידיאו הזה. שלחו את זה אחד לשני וצחקו על זה קצת. הבחור שירה, אני לא זוכר איך קוראים לו, אישית אני לא מכיר אותו יותר מדי אבל פחות או יותר ידעתי מי זה. הוא דווקא די היה מבסוט מהסיפור, היה איקס על המטול.

היו עוד סיפורים כאלה? היה גם בתקופה שהיינו שם אחד שמג"ב הרגו שירו עליו רוגר, עוד סוג של כדורי גומי כאלה, נשק קצת אחר. זה היה בנעלין. לא יודע בדיוק מה היה שם. שמענו שבאחת ההפגנות, זה היה בסביבות אוגוסט, אני לא בטוח, משהו בתקופה הזאת של שיא הקיץ, באחת הגבעות מג"ב ירו עליו עם רוגר או משהו ואז הוא נהרג. ירו עליו בחזה והוא גם נהרג בסוף.לנו לא היו כל כך רוגרים אלא למג"ב. להם לא היו חוקים, יורים. כולם בקטע של: תירו, תהרגו אותם, זה לא משנה. מג"ב אין חוקים. גם צחקו על זה שהיו קוראים לכל החיילים של שריון צה"ליסטים, זה היה הכינוי שלהם. "אתם עם החוקים שלכם". זה היה השם שלהם. "אנחנו מג"ב, אנחנו עושים מה שאנחנו רוצים".

דיברו על מה שקרה שם? כשקרו מקרים כאלה דיברו יותר שיש סיכוי שההפגנה הבאה תהיה יותר מאסיבית בגלל שנהרג מישהו. בתקופות האלה היו גם הלוויות ופחדו שזה יתפתח למשהו בעייתי. זה יותר כזה היה להיות יותר בכוננות למקרה שקורה משהו כי עכשיו נהרג מישהו אז יכול להיות שיהיו יותר עצבניים ויהיה יותר בלגן, יותר זריקות אבנים ודברים כאלה.