תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט זה ציר ליהודים בלבד
מספר קטלוגי: 634556
דרגה: סמ"ר
יחידה: גולני, גדוד 13
אזור: אזור ג'נין
תקופה: פברואר 2004 - מרץ 2004
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
87  צפיות    0  תגובות
זה ציר ליהודים בלבד
דרגה: סמ"ר
יחידה: גולני, גדוד 13
אזור: אזור ג'נין
תקופה: פברואר 2004 - מרץ 2004

בקו גנים כדים היו לנו שני סיורים, עיקר הסיורים היה ל' מה שנקרא, ליווים לג'למה. התושבים של גנים כדים פחדו.

איך התבצע הליווי? כל כמה זמן, חוץ מזה, היו לי מוזמנים, הם היו מתקשרים והיית צריך להגיע. חוץ מזה לא הייתה כמעט עבודה חוץ מלהראות נוכחות על הציר. אחד הנהגים היה מגנים והוא עושה לילה וכל מי שהיה בג'יפ היו הולכים אליו הביתה לראות סרטים, זה היה בנוהל כשלא היה מפקד מוסמך, שהולכים איתו.

איך הייתה האינטראקציה עם התושבים, אם איחרת הם היו עושים פרצופים, צועקים עליך? כן.

זו הייתה האינטראקציה היחידה עם התושבים? אין שם חנויות. כדים מקום עצוב, חצי מהבתים היו ריקים, אנשים היו מתים לקבל פיצוי ולעזוב. בטקס יום העצמאות הם אמרו: השנה המדינה לא תשכח אותנו ואנחנו נצא מכאן. מבחינתם המדינה הזניחה אותם ולכן מבחינתם היינו שליחים של המדינה והיינו חייבים להם שירות. המדינה תקעה אותם שם, אז שתדאג שהם יחזרו הביתה בשלום. היו שם יריות על הציר, הבתים היו קרובים לציר. אני לא ראיתי בעיניים שלי הרס בתים אבל אמרו שהיו בתים ממש על הציר אבל הרסו אותם.

תושבי גנים-כדים, חייבו אותם לנסוע? לא. שם כמעט כולם תמיד לקחו את הליווים. עגולה יוצאת מגנים, עגולה וחמישה מכדים ואז חזור. מי שהגיע לא ברבע אלא בעשרים ל-, הוא היה מתקשר והיו באים לקחת אותו כי היו שני סיורים.

חוץ מליווים, איך עברה משמרת בגל"ב? זה ציר ליהודים בלבד, לא עושים בידוקים. אני לא ראיתי שם ערבי על הציר אבל אם היה, אני חושב שהיו נכנסים בו.

כל הציר ליהודים הוא מג'למה? מג'למה יש 250 מטרים ושם זה מעורבב. משם שמאלה אין רכבים פלסטינים. אסור להם להתקרב לציר, יש שם פילבוקסים בכל הנקודות הצופות, הציר מוגן.

אז הסיורים היה בעצם לראות סרטים או לישון מאחורה. כן. זה קו מאוד שקט ואתה שומר על אנשים שלא רוצים להיות שם.