תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט יש בדוק נשק בבית
מספר קטלוגי: 63247
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד לביא
אזור: חברון
תקופה: 2006 - 2007
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
950  צפיות    0  תגובות
יש בדוק נשק בבית
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד לביא
אזור: חברון
תקופה: 2006 - 2007

זכור לך מעצר? בטח, זכורים לי עוד מעצרים שהיינו הורסים בתים שלמים, אבל פעם אחת זה היה ממש השיא. היה מעצר, השב"כ עושה לנו: "יש בדוק נשק בבית", והוא אומר על הבית שאנחנו נמצאים בו. שברנו את הקירות גבס.

מי אמר לכם שיש נשק? השב"כ. שברנו את הקירות גבס, הכל, תריסים תלשנו, הכל, לוחות, לא השארנו כלום עומד. ספות, עברנו עם סכינים, קרענו את כל הספות. אין, אני אומר לך, אין דבר שלא שברנו בבית. אני אומר לך, אנשים עמדו ככה בוכים. כלום. בדקנו, אני אומר לך, עלינו על הגג, שברנו מה שאתה רוצה. הבית אפשר להגיד לא היה עומד כבר.

מצאתם? לא. פתאום השב"כ עולה מולנו בקשר: "התבלבלנו, זה שני בתים ימינה". כל הבית כבר הרוס. כולם כזה, טוב, נקרעים מצחוק, עוברים שני בתים ליד, ואז מצאנו נשק. אבל הרסנו בית, אני אומר לך, בית יפה. הכל, הכל, הכל שברנו. שום דבר לא השארנו עומד...יו, מה היינו עושים במעצרים, אשכרה היינו הופכים את הבתים. היה קירות גבס – היינו שוברים אותם.

טלוויזיות? טלוויזיות חופשי אנשים שברו. את הפלסטיק, את הזכוכית זה קצת קשה.

איך הולך מעצר? כמו כל המעצרים. אתה יודע, סוגרים על פאות, חוליית סריקה, נכנסת, שוברת את כל הבית.

האנשים בפנים? מרכזים את כולם בחדר, או שמוציאים את כולם מהבית.

מישהו שומר עליהם? שומרים עליהם הכוח בחוץ ואז מתחילות סריקות עם אחד בבית, עם אחד שבא איתך אם אנחנו רוצים שהוא יבוא איתנו.

מה הוא אומר כשאתם שוברים? "לא, לא". לא שואלים אותך, סתום וזהו. אתה מחבל בכלל, מה אתה עונה לנו? ככה אתה מדבר איתו... היו המון כאלה ששונאים את הערבים. גם השמאלנים כבר הגיעו למצב שנשבר להם הזין, אז יאללה, על הזין שלי, תעשו מה שאתם רוצים, לא אכפת לי.

השמאלנים בפלוגה לא השתתפו באופן אקטיבי? מה זה לא השתתפו? הם ידעו בדיוק מה, השמאלנים במחלקה. פעם אחת איזה שמאלני פתח את הפה, אמרו לו: יא סמרטוט, יא זה. יצאו עליו. הוא עושה: טוב, על הזין שלי, אני לא יודע מה קורה, לא מעניין אותי, תעשו מה שאתם רוצים.