תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט ‫מחסום חותך חיים‬
מספר קטלוגי: 61343
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור רמאללה ואל בירה
תקופה: 2002
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
335  צפיות    0  תגובות
‫מחסום חותך חיים‬
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור רמאללה ואל בירה
תקופה: 2002

מחסום קלנדיה אשכרה חותך חיים. אנחנו היינו קוראים לו גם, אני ועוד מפקד, חותך החיים. כי פשוט משפחות הופרדו לגמרי. זה כפרים שכנים שפשוט באמצע שמו זה... יש פה אבא, פה אמא, נפרדו לגמרי. פלוגת ***, 932 [גדוד סדיר של חטיבת הנח"ל], היה שם מחלקת ביינישים [בני ישיבות ההסדר]. זה חבר'ה חולי נפש, מטורפים לגמרי, שונאים את הערבים, מוכנים להיכנס לכלא בשביל לעשות משהו לערבים. אין להם אלוהים. חובשי הכיפות אין להם אלוהים בצבא. שמונה-שמונה במחסום, יש שני צדדים למחסום, יש סמל ומ"כ [מפקד]. במהלך היום יש קצין, בלילה יש סמל ומ"כ. קצין עומד בצד אחד, בצד שני יש רק מ"כ. ויש חיילים ועוד מ"כ שמסתובבים בשטח מסביב, בודקים שאף אחד לא חודר. זה היה המערב הפרוע השטח שמסביב. מה זאת אומרת מערב פרוע? זה אומר מלכוד של רימוני גז איפה שיש פרצות בגדר, איפה שיש פרצות וכולם עוברים. אני לא מדבר על מחבלים, אני מדבר על נשים ועל ילדים שעוברים שם מדי יום. ילדים בשביל לא לאחר לבית ספר ונשים בשביל ללכת לבדיקה הרפואית שלהן, עוברים דרך הפרצה הזאת. אז בדיוק על האבן שמתנדנדת, בדיוק בפרצה, לשים מתחת רימון גז בלי נצרה, שאיך שידרכו על זה הוא ייפתח. ירי באוויר בכמויות חבל על הזמן. וירי לא רק באוויר, ירי הרתעה מה שנקרא. אז מכוונים על יד, אבן על יד, ויורים.

חומת מפגע. חומת מפגע, בדיוק. שימוש בכדורי גומי, רימוני הלם חופשי, רימוני גז. אשכרה מערב פרוע, אף אחד לא יודע, לא שומע. שום פיקוח.

לא היה שום היררכיה של מפקד שנותן פקודה לעשות משהו? שום דבר.

כל חייל עושה מה שבא לו? כן. זה האזור האהוב על הביינישים, המערב הפרוע שם, כי הם יודעים ששם הם יכולים לעשות מה שהם רוצים, להכות כמה שהם רוצים, פשוט להשתולל שם. אני זוכר הרבה מקרים שהיינו מייבשים חבר'ה סתם, ככה, כי הוא דחף במחסום, או שהוא ניסה לעקוף את המחסום. אזיקון על הידיים, שב פה מתחת לבטונדה, מייבשים אותו יום שלם שם. על הפרינציפ: "אל תעשה לי בלגן במחסום".

לפי שיקול דעת של כל חייל? כל המחסום הזה זה מערב פרוע, כל אחד עושה מה שבראש שלו.