תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט הם אומרים לך: "אתה אמור להגן עליי, לא עליהם"
מספר קטלוגי: 612793
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2012
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
138  צפיות    0  תגובות
הם אומרים לך: "אתה אמור להגן עליי, לא עליהם"
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2012

אני זוכר [שהיתה] תהלוכה [של המתנחלים] וחסמנו שם כביש לפלסטינים כי הכביש ליתמא עובר דרך תפוח. עצרנו בצומת את הפלסטינים שרצו לנסוע. עמדו שם איזה 15 מכוניות ומי שהגיע אחר כך כבר סובבנו אותו שיבוא מאיזה כביש צדדי. ואז הם (המתנחלים) פשוט הגיעו, כל הילדים הקטנים והנוער ופשוט קיללו אותם וירקו על הפלסטינים שהעמדנו בצד. הייתי בשוק שילדים בני חמש צועקים שם קללות: 'בני זונות, תישרפו', דברים מזעזעים.

למה אתם לא אומרים להם כלום? אומרים להם, אבל הם לא שמים עליך כל כך. אתה מין צועק עליהם שיעופו מפה וימשיכו, אבל הם יודעים שאתה לא זה... ואז הם אומרים לך 'אתה אמור להגן עליי, לא עליהם', דברים כאלה.

כמה זמן הרכבים האלה חיכו שם? זה היה איזה 40 דקות.

פשוט לא יכלו לזוז? כן.

אתה זוכר עוד מקרים כאלו? כן. יש שם מתחת למוצב שדה שהיה סכסוך למי הוא שייך. זה התחיל באיזה יום אחד והיה איזה חודש כזה סביב זה. היה פלסטיני שבא לעבוד שם ואז מתנחלים תקפו אותו, העיפו אותו משם. ממש מתחת לתפוח. משם זה התפתח והתפתח. בסוף היה מין אירוע שקבעו (הצבא) עם הפלסטיני הזה שהוא בא לעבוד שם ואז באנו לאבטח אותו והיו שם מלא מתנחלים. היו מכות בין המתנחלים לפלסטינים שעבדו שם. המתנחלים קרעו להם כל מיני שקיות עם החיטה שהיו להם, שהם באו לשתול. כל פעם רצו ולקחו להם דברים והעיפו להם דברים משם.

אבל אם יש שם צבא, למה לא עושים להם כלום? אז יש שם צבא, אתה עומד שם ואתה מפריד, אבל הם פשוט לא שמים עליך.

אין לך סמכויות בתור צבא מול מתנחלים? תכל'ס, לא. תמיד היינו שואלים בכל מיני אירועים אם היהודי עושה משהו אז מה אני אמור לעשות לו? ולא היה, אף פעם לא היו נותנים לנו תשובה מה אפשר לעשות.

פלסטיני תוקף מתנחל, מה אתה עושה? תופס אותו, עוצר אותו. אם זה סכנת חיים אני יכול אפילו לירות בו, [ירי] על מנת [להרוג].

מתנחל זורק אבנים על פלסטיני, מה אתה עושה? לא יודע. זה כל אחד ושיקול דעתו. אין הוראות כלפי זה.

יש הוראות פתיחה באש? כלפי יהודים? לא.

שימוש באלפ"ה (אמצעי לפיזור הפגנות) מותר? לא.

מעצר או עיכוב של מתנחלים? גם לא. מה שאתה אמור לעשות זה בעיקרון, במקרה הזה היינו חוצצים, עמדנו בין לבין. היהודים שם, הערבים עובדים שם ואנחנו שורה של חיילים עומדים באמצע. אני זוכר מגע שלהם, מנסים לדחוף אותנו כדי להגיע אל הפלסטינים ואנחנו עוצרים אותם.

וגם על זה אסור היה לכם לעשות שום דבר? חוץ מלמנוע מהם להגיע לפלסטינים, לא.

היו הנחיות מה עושים מול מתנחלים במידה והם תוקפים כוחות צבא או כוחות ביטחון? לא. אף פעם לא דיברו איתנו על זה. אני זוכר שעשו לנו שיחות על המורכבות. קצין בכיר בפלוגה שלנו היה מתנחל, מהבקעה כזה, אבל זה מאוד כזה נגע לו והוא עשה לנו איזה שתי שיחות, שזה מורכב שיהודים דוחפים אותנו ועושים לנו דברים כאלה. אבל הוא לא נגע אף פעם במה צריך לעשות.

זה מורכב שהמתנחלים תוקפים את החיילים? כן.