תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט רוצים לעשות לפני הפסקת האש בום גדול
מספר קטלוגי: 603892
דרגה: סמ"ר
יחידה: הנדסה
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
415  צפיות    0  תגובות
רוצים לעשות לפני הפסקת האש בום גדול
דרגה: סמ"ר
יחידה: הנדסה
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014

לפני הפסקת אש הראשונה אמרו לנו שאנחנו נכנסים להוריד בית. מהר ירדנו והכנו את כל הציוד להוריד את הבית, ואז שאלנו "איזה בית אנחנו מורידים". אמרו לנו "רוצים לעשות לפני הפסקת האש בום גדול". ככה, זה המשפט שהקצין שלנו אמר, וזה שיגע את כולם. של מי הבית? עוד לא בחרו בית, אחד מהבתים. ואז לכולם נדלקה נורה. מאותו רגע החלטנו די פה אחד שאנחנו עולים לדבר עם המפק"ץ (מפקד צוות) ולהגיד לו שאנחנו פשוט לא עושים את זה, אנחנו לא מוכנים לסכן את עצמנו בשביל סתם. [הוא] בחר את המילים הכי לא נכונות כדי לתאר לנו מה אנחנו הולכים לעשות, כנראה זה מה שאמרו לו. אמרנו לו "לא מוכנים לעשות", זו הייתה שיחה מאוד קשה. הוא קצין אז הוא אמר "קודם כול שיהיה ברור לכולם, אנחנו יוצאים הלילה לבצע את הדבר הזה, מעבר לזה אני הולך לברר בשבילכם יותר פרטים על המשימה". הוא חזר אחרי כמה שעות, אמר "זה בית פעיל וצריך שאתם תורידו ולא מישהו אחר כי אי-אפשר עם מטוסים כי זה מסכן בתים אחרים באזור, בדיוק בשביל זה צריך אתכם". בסופו של דבר באורח פלא המשימה הזאת עברה לגדוד שהיינו אמורים להיכנס אתו, וזה ירד מאתנו. אחרי הפסקת האש הגיע הבאגר (דחפור) לגזרה, המשאיות אמולסיה (חומר נפץ נוזלי) והדרילר (מערכת קידוח לאיתור מנהרות) הגיעו, ואז התחילה עבודה על המנהרות בגזרה שלנו. היו שני לילות שעבדנו על המנהרה. בשלב הזה חזרנו פחות או יותר לאותה גזרה שהיינו בה וממש לא זיהינו את השכונה כי חצי מהבתים פשוט לא היו שם. הכול היה נראה כמו בסרט מדע בדיוני, כל מיני פרות הולכות ברחוב, כנראה נפרצה רפת או משהו, הכול הריסות ברמה, לא ראינו ככה ב"עופרת יצוקה", אין בתים.

גם בסג'עייה? כן. כל בית שעומד, כמובן שהוא לא נראה כבר כמו בית כי יש בו חור, לפחות אחד, של פגז. חורים של כדורים והכול מחורר. צריח של המסגד שלפני זה חיפינו עליו היה על הרצפה, והכול היה ממש הרוס. וכל הזמן ירי בלתי פוסק, לא יודע למה ירו שם בלי הפסקה, אולי כדי שאף אוכלוסייה לא תחזור. אבל כל זמן העבודה ירי בלתי פוסק. כל הזמן יש נק"ל (נשק קל) ברקע ואז את הפגזים.