תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט למה אתה נותן לו לעבור? תהרוג אותו
מספר קטלוגי: 592784
דרגה: סמל
אזור: חברון
תקופה: 2017
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
83  צפיות    0  תגובות
למה אתה נותן לו לעבור? תהרוג אותו
דרגה: סמל
אזור: חברון
תקופה: 2017

בסוף, המשימה שלך כחייל או כמג"בניק זה להיות בחיכוך מתמיד עם האוכלוסיה הפלסטינית. מעניין לשמוע ממי שהיה שם איך הדינמיקה של זה, איך הדברים קורים ואיך הטבע האנושי מתנהל בסיטואציה כזאת. הדוגמה לזה [היא] כשהיינו ב"בית האדום" (מכונה בתקשורת "בית המריבה", על ידי מתנחלים "בית השלום" ועל ידי הפלסטינים "בית ראג'בי") ויש שם יהודים באמצע שכונה פלסטינית. מול הרחוב יש מכולת של אבו חמזי שכולם קונים שם: יהודים, ערבים. הם אויבים מרים ומצד שני הם גם חברים ברחוב. אז היינו מאוד חשדנים שם כלפי פלסטינים, ומצד שני לא היה מנוס מלהתיידד עם הילדים [הפלסטינים] שמשחקים שם ברחוב. היה משעמם אז היינו משחקים איתם כדורגל בזמן השמירה. שנאנו ממש את הילדים של משפחות [המתנחלים] מהבית האדום שצעקו לנו "איך אתם לא הורגים את הפלסטינים שעוברים שם?". הם ראו אותנו מעבירים פלסטינים: "למה אתה נותן לו לעבור? תהרוג אותו". שנאנו אותם.

ילדים בני כמה? 6, 7, 8. שנאנו את הילדים של היהודים, שיחקנו כדורגל עם הילדים של הפלסטינים, ובדקנו את הפלסטינים ממש בחשש. אמרנו [להם] לזרוק את התעודה על הרצפה כי חששנו שיפתיעו אותנו עם סכין, ומצד שני, הרבה מהם ידענו את השמות שלהם ואמרנו בוקר טוב לאבו חמזי כל בוקר.

מה שסיפרת עם הילדים שאמרו לכם כל מיני דברים, זה היה משהו נפוץ? כן. הילדים בבית האדום, יש חסם ממש מעל הבית שלהם, בכניסה לרחוב. רק לפלסטינים שגרים ברחוב מותר להיכנס. הם היו הולכים לשם כל הזמן וצועקים לנו: "תרביץ לו", זה. זה פשוט החיים שלהם, מה שהם שומעים בבית אולי. תמיד היינו צועקים להם: עוף הביתה.

ומה עם הורים שלהם? אני לא פגשתי את ההורים שלהם. היו שם רק שתי משפחות, משהו כזה.