תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט כל כניסה לקבר יוסף זה כל הגדודים בחטיבה
מספר קטלוגי: 590037
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2013
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
746  צפיות    0  תגובות
כל כניסה לקבר יוסף זה כל הגדודים בחטיבה
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2013

קבר יוסף זה חוויה מוזרה ממש. זה לקחת שיירה של אוטובוסים לאמצע שכם, אתה נכנס עם עוד 500 אזרחים פעם בחודש, מוזר ממש. זו הפקה. תמיד היו מגיעים לשם כל המפקדים הבכירים, מח"טים ומפקדי מג"ב. כל פלוגה יש לה את הגזרה שלה והיא יודעת בדיוק מה היא עושה. יודעים בדיוק מתי נכנסים, מתי יוצאים, כוחות גדולים ממש. עושים צווארון כזה בתוך העיר, לכניסה, וזה גם מה שמוזר, כי [זו] שכם, עיר של מלא אנשים בכל האזור שם, הם לא יוצאים מהבתים. היה איזה יום אחד שהיה הפס"ד (הפרת סדר), ואיזה זקן שיצא שם, פשוט עמד מחוץ לחנות שלו ו[זרקו] מלא רימוני עשן לתוך החנות, פשוט כי היה הפס"ד מהכיוון שלו והוא היה בין לבין.

אתה אומר אף אחד לא יוצא מהבתים. מה זאת אומרת? יש ציר מסומן כזה שהוא הציר המהיר להיכנס ולצאת (הציר דרכו נכנסים האוטובוסים והכוחות לקבר יוסף) ולכל אורך הציר יש בתים ושם אף אחד לא יוצא. יש שם כוחות גדולים לכל האורך שלו (של הציר) ואתה לא רואה אנשים בחוץ. אסור להם להסתובב שם, אסור להם להתקרב. מי שמתקרב אז מרחיקים אותו. אתה לא רואה אותם כאילו יוצאים בזמן הזה.

זה סוג של עוצר? זה לא עוצר מוגדר נראה לי, אבל זה סוג של.

בן אדם קם בבוקר, רוצה לקפוץ למאפייה ליד לאכול בורקס ולשתות קפה, אסור לו? זה בדרך כלל בלילה אבל בעיקרון הוא לא יכול להתקרב, אסור להם. ההוראות היו להרחיק כל מי שמתקרב. ״תסתובב, תלך מסביב, תחזור הביתה״. המקרה שהכי זכור לי משם זה שנכנסנו כדי לנקות שם, אנחנו עם איזה 10 נערים [ישראלים]. היתה מעטפת שלמה סביב. אנחנו לא ניקינו אבל שמרנו עליהם והם פשוט נכנסו לקבר וניקו.

כמה חיילים שמרו על 10 אנשים? הרבה. כל כניסה לקבר יוסף זה כל הגדודים בחטיבה, כל גדוד שולח חפ"ק (חוליית פיקוד קדמית) ועוד חבר'ה שמקיפים גם מסביב ויש עוד מלא כוחות של מג"ב. הפלחו"ד היו פורשים צלפים על הגגות ודברים כאלה בכניסות גדולות.