תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט הכול מופצץ. הכול הרוס
מספר קטלוגי: 58538
דרגה: סמ"ר
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
382  צפיות    0  תגובות
הכול מופצץ. הכול הרוס
דרגה: סמ"ר
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014

ירינו אש מפגרת, מלא אש, ואנחנו זה כלום. יש לך טילי גיל (טילים נגד טנקים) וארטילריה, וכל הזמן היו אתנו צמודים שלושה טנקים ועוד שני D9 (בולדוזר משוריין). לא יודע איך הם עשו את זה כי [מפעילי] ה-D9 לא ישנו, נון סטופ הם כאילו משחקים בחול. נוסעים אחורה-קדימה, אחורה-קדימה ומשטחים עוד בית ועוד רחוב, ובאיזשהו שלב אין זכר לכביש. אתה לא יכול לדמיין אפילו שהיה כביש במקום הזה, זה פשוט ארגז חול, הכול הפוך. והם לא מפסיקים לזוז. לילה, יום, 24/7 הם זזים אחורה-קדימה, בונים ערמות, בונים סוללות ומשטחים עוד בית. מדי פעם היו מספרים לנו על מחבלים שנהרגו.

ראית גופות? לא. אמרו לי שמתו הרבה פעילי חמאס אז אני מאמין להם.

מה נשאר אחרי שלוש-ארבע מכות אש במשך יומיים-שלושה? על מה נשאר לירות? יורים על אותם בתים, על אותם חלונות. כשאתה יורה על בית הוא לא מתפרק לגמרי. הם נשארים לעמוד. הפתיע אותי [איך] לוקח לבתים הרבה זמן עד שהם נופלים. אתה יכול להוריד להם שלושה קירות והם עדיין יעמדו איכשהו אבל הכול מפוצץ, הכול הרוס. זה כמו call of duty (משחק מחשב). 99% מהזמן אני בתוך בית, אני לא זז, אבל בקצת פעמים שהיינו מדלגים ממקום למקום אני זוכר שזה היה [נראה] לי ממש משוגע כמות ההרס. זה היה נראה לי כמו תפאורה של סרט, זה לא היה נראה אמיתי. בתים עם מרפסות שנשפכות החוצה ומלא בעלי חיים, מלא תרנגולות מתות ומלא בעלי חיים מתים. כל בית חור בקיר או מרפסת נשפכת, אין זכר לכבישים בכלל. אני יודע שהיה פה פעם כביש אבל פשוט לא רואים את זה. הכול חול, חול, חול וערמות של חול וערמות של פסולת בניין ובזנטים. אתה נכנס לבית ויש דיונת חול שאתה נכנס אליה מתוך חור בקומה השנייה, ואתה יוצא מהמרתף שלו שיש שם כמה חורים וזה מבוך של חורים ובטון. זה לא נראה כמו רחוב כבר. אני ממש זוכר שכל יום היינו מקבלים תצ"אות (תצלומי אוויר) חדשות וכל יום חסרים עוד כמה בתים על המפה, פשוט רואים ארגזי חול כאלה.