תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט יאללה, עם אשתו ועם הילד ברכב, גם לא נורא
מספר קטלוגי: 56133
יחידה: חיל האויר
אזור: רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
743  צפיות    0  תגובות
יאללה, עם אשתו ועם הילד ברכב, גם לא נורא
יחידה: חיל האויר
אזור: רצועת עזה
תקופה: 2014

יש בשפה מה שנקרא "מדיניות אש". היא משתנה בין בט"ש (בטחון שוטף) לבין מלחמה. בבט"ש פה ושם יש סיכולים ממוקדים, הם קורים גם בימי בט"ש כביכול, ימי שגרה. עדיין אתה מפעיל כוח אש, אבל שם הרצון או ההוראה שלא יהיו בלתי מעורבים שייפגעו היא ראשונה במעלה. לפעמים זה על חשבון מישהו מאוד מאוד בכיר שיש עכשיו הזדמנות [לחסל].

אז מוותרים? כן. אבל בימים כמו צוק איתן, אז יאללה, עם אשתו ועם הילד ברכב, גם לא נורא. זה חד משמעית.

יש את התזוזה הזאת? כן, זה מוגדר. מדיניות אש במדרגות, זה ממוספר. אחת, שתיים, שלוש.

שמה זה באמת כל רמה? יש ממש הגדרות של מרחק פיזי מבלתי מעורבים וכל מיני כאלה.ככל שמדיניות האש יותר מתירנית נקרא לזה, אז כביכול מותר לך פחות להיזהר על בלתי מעורבים. יש גם אגב בחירה של סוגי אמל"ח (אמצעי לחימה) שונים, יש כאלה שיותר מסכנים את הסביבה ויש כאלה יותר ממוקדים.

מה הנהלים בכל אחד מהשלבים? זה יכול להיות מרחק מסוים [מאזרחים] במדיניות האש הכי מחמירה, ואז המרחק מצטמצם [במדרגה השנייה] ואז "אל תתחשב בכלל" במדיניות הכי מתירנית. זה משתנה במהלך צוק איתן, [למשל] בין סיוע לכוחות קרקע לבין פעילות אחרת, נגיד שלא מעורבים בה כוחות קרקע שלנו שהם בסיכון. לעומת זאת בבט"ש זה תמיד המקסימום.

מקסימום זהירות מפגיעה באזרחים? כן, זהירות. אלא אם כן זה שוב מקרה חריג, ואז זה ברמה של מקבלי החלטות הכי גבוהים, מחליטים אם לזרוק [פצצה], איזה גודל של פצצה ומה הסיכון שיהיה. בעיקרון, בימי הבט"ש ההחלטה ממש מגיעה לדרגים הכי גבוהים ובלחימה, זה המפקד הבכיר בשטח.