תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט צריכים להתאמן על שבירת הדלתות
מספר קטלוגי: 545840
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2013
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
884  צפיות    0  תגובות
צריכים להתאמן על שבירת הדלתות
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: אזור שכם
תקופה: 2013

מבחינתי, זה (משימות מעצרים) כמו שאני אכנס לתורנות מטבח ויגידו לי היום חותכים תפוחי אדמה, היום חותכים חצילים. זה לא שאתה שואל שאלה לפני תורנות המטבח, אתה נכנס וזה לא מעניין כל כך. זה אותו דבר לגבי המעצר. מה הבחור עשה, אם אנחנו עושים מיפוי, אנחנו עושים חיפוש. Well, בסדר כאילו, ניכנס ונעשה את מה שהם אמרו. אנחנו מגיעים לבית, ורוב החיילים עושים איזה שהוא מעטפת סביב הבית, מוכנים עם נשקים וזה. בשלב הראשון אם אנחנו במיפויים אז אנחנו דופקים בדלת, פותחים לנו, אנחנו מבקשים תעודות זהות מכל המשפחה.

תנסה לתאר לי ממש שלב אחרי שלב איך זה נראה.בשלב הראשון אנחנו מגיעים, מתאספים כל החיילים באיזו שהוא כיתור סביב הבית. מגיעים לדלת, הרבה פעמים גם שב"כניק כבר מצטרף אלינו בשלב הזה, לא תמיד. אנחנו מגיעים לדלת, דופקים עליה, בשלב הזה הסיטואציה חיובית. הסיטואציה השלילית זה שאנחנו פשוט שוברים את הדלת. זה משהו שקרה הרבה מאוד פעמים בפלוגה שלנו משלוש סיבות. הראשונה היא שבהתחלה חשבנו שככה עושים. היה איזה שהוא תפיסה כזאת שהיה לנו מין מכשיר כזה מאוד מעצבן שיש לו צבת שדוחפים אותה בין החריץ של הדלת למשקוף, ועם איזה שהוא לחץ שמן מפעילים שמה משאבה עד שבעצם הדלת מתנתקת מהאחיזה שלה. אחרי שלוש פעמים שעשינו את זה, לכל מי שהיה חלק מהתהליך הזה היה מאוד ברור שיש לזה אפס יעילות.

למה?קודם כל, זה היה עושה רעש מחריד, תהליך שבירת הדלת ועד שהדלת הייתה נשברת שזה היה עניין של שלוש ארבע דקות. כל הבית כבר היה ער. לא פעם ולא פעמיים בזמן שאנחנו מנסים לשבור את הדלת, כבר פתחו לנו. עומד מישהו מהצד השני ואומר "חכו, חכו, שנייה, אני אפתח לכם". מנסה לפתוח ולא מצליח כי הדלת נהרסה ואז בעצם הדרך היחידה להיכנס זה לשבור את הדלת. אנחנו עובדים שם רבע שעה, מנסים, ההוא עומד בצד השני מחכה לנו שכבר נפתח את הדלת, שנשבור אותה. בסוף, שזה הליך, הדלת נפתחת. הסיבה השנייה שהיינו עושים את זה, זה קרה גם כן משהו כמו פעמיים, יחידה כזאת של יהל"ם (יחידת הנדסה למשימות מיוחדות) שהיו מצטרפים אלינו לפעמים, נטו לאמן את עצמם. היה מעצר שבו הצטרפה אלינו עוד יחידה. והם [היו] צריכים להתאמן על שבירת הדלתות כי להם יש מכונה כזאת שעובדת אוטומטית, שדוחפים ויש להם כפתור וזה עושה רעש וזה באמת שובר את הדלת יותר טוב. והם היו שוברים את הדלת. שוב, כדי להתאמן על שבירת דלתות.