תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט לפעמים זורקים אותו ליד המיזבלה של אום אל פאחם שיילך
מספר קטלוגי: 54151
דרגה: סמ"ר
יחידה: מג"ב
אזור: ישראל
תקופה: 2002
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
108  צפיות    0  תגובות
לפעמים זורקים אותו ליד המיזבלה של אום אל פאחם שיילך
דרגה: סמ"ר
יחידה: מג"ב
אזור: ישראל
תקופה: 2002

מעכבים שעות. אפשר להכניס מישהו לג'יפ, להתחיל לנסוע, להמשיך את הסיור, את השגרה, והוא בג'יפ.

למה להכניס אותו לג'יפ? סתם. תפסו איזה שב"ח (שוהה בלתי חוקי) בתוך אום אל פאחם, אז בתיאוריה היו אמורים להכניס לג'יפ, להחזיר אותו ולהמשיך את הסיור. נכניס אותו לג'יפ אבל רגע, תכננו לקנות קולה ולחמניות, אז בסדר, נלך נקנה. נסתובב, אפשר לעכב אותו שעות, אין את כל הנהלים.

איפה שמים אותו אחרי זה? לפעמים זורקים אותו ליד המיזבלה של אום אל פאחם שיילך, לפעמים קצת יותר קדימה, ליד כפר שהוא יחסית קרוב, זה כפר פלסטיני. איפה שנוח.

בלי רישום, בלי כלום? לפעמים עם רישום, לפעמים לא. זאת אומרת, כן היה לנו דו"חות עיכוב וכל הדברים האלה.

יש דו"ח לעיכוב? יש דו"חות עיכוב. זה דו"חות שמפרטים, א', זה דו"חות שהיו יותר בשביל האגף חקירות. שלכאורה כל שב"ח שתפסנו, היינו אמורים לשאול אותו, למלא את הפרטים שלו, למלא תעודת זהות ולמה הוא בא ומי המעסיק שלו וכמה הוא מקבל לשעה וכל מיני שאלות כאלה.

איזה עוד שאלות? זה בעיקר מה שאני זוכרת. זה בעיקר על העבודה, זאת אומרת.

כמה הוא מקבל לשעה? כן.

וכתבו את זה? הם הרבה פעמים היו אומרים לנו.

כמה? כלום, יכלו להגיע ל-20 שקל ליום עבודה. סכומים מביכים, באמת, עבדו תמורת כלום פחות או יותר לפי מה שהם היו אומרים. ויש את הדו"ח עיכוב שבו צריך לציין נסיבת עיכוב, ואם זה שוהה בלתי חוקי אז הסיבה היא שהוא שוהה בלתי חוקי. כששוב, יש את החוקים לכאורה שמותר לעכב אדם עד 20 דקות בלי דו"ח, מאחרי 20 דקות צריך למלא דו"ח עיכוב ונסיבות למה זה לקח יותר מ-20 דקות. אבל זה לא בעיה למצוא נסיבות.

מה כתבתם בדו"חות האלה? שוהה בלתי חוקי. נסיבות: בדיקה. התעכבות בדיקה, התעכבות ביומן. אף אחד לא עבר דו"ח-דו"ח. לפעמים היינו יכולים למלא 50 דו"חות ביום.