תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט מנקים את כל האזור והוא הופך לאזור סטרילי מאוד
מספר קטלוגי: 516197
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: חברון
תקופה: 2016
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
135  צפיות    0  תגובות
מנקים את כל האזור והוא הופך לאזור סטרילי מאוד
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
אזור: חברון
תקופה: 2016

קבר עתניאל זה קבר שנמצא בשטח H-1, מחוץ לתחום השיפוט של ישראל בחברון, בתחום השיפוט הפלסטיני. כמו כל קבר, זה מוקד עליה לרגל של יהודים במועדים מסוימים. אחת לכמה חודשים יש ממש מבצע של קבר עתניאל. מה שקורה זה פשוט כדי להגיע לקבר עתניאל צריך לצאת מH-2 (אזור העיר חברון שבשליטה ביטחונית ישראלית) לH-1. וצריכים לקבל קהל של אלפי אנשים אני מניח, או מאות אנשים שרוצים לעלות לרגל לדבר הזה, אבל הם לא יכולים לעלות לרגל.

מתפללים שרוצים לבוא לקבר.

כן, ואי אפשר לעשות את זה סתם, אי אפשר לתת להם ללכת בשטח הזה שהוא נורא עוין ומוקד מאוד מאוד גדול של הפס"דים (הפרות סדר). אז מה עושים? פשוטו כמשמעו, מנקים את כל האזור [מפלסטינים] והוא הופך לאזור סטרילי מאוד.

איך הדבר הזה נעשה? תתאר לי את התמונה. הפרוצדורה היא שכל פלוגה [מהגדוד] משאילה סד"כ (סדר כוחות) ל[פלוגת] תל רומיידה ומגיעים לכל האזור [של] מחסום "שוטר" והלאה, סד"כ עצום של אנשים.

כמה עצום? 50, 100? בין 100-200 אפילו.

חיילים ומג"בניקים? כן, ומג"בניקים שכל אחד יש לו את התפקיד שלו, אז זה ממש מתחיל מתדריכים ועניינים. נכנסים דרך "שוטר" ומתפעלים כל התנגדות שיכולה להיות מכיוון כיכר שוטר, שזה מוקד מאוד גדול של הפס"דים בכללי.

ברגע שחציתם את המחסום לצד הפלסטיני, מיד מתחיל הפס"ד? כן, מיד מתחיל. מי שבמג"ב יורה את הגז, את כל רימוני הגז והלמים (רימוני הלם) וזה. ומתחילים לטהר את כל הכביש.

זה לפני שהתחיל, לפני שהגיעו המבקרים? לפני, כן, כמה שעות לפני. כמה שעות לפני כי זה עכשיו פרוצדורה מה צריך לעשות: צריך להגיד לכולם לסגור את כל העסקים שלהם ולהיכנס לרכבים שלהם ולנסוע ולהזיז כל רכב שם גם אם זה סתם חונה ליד בית של מישהו. אני לא יודע איך עושים את זה, אני [כן] יודע איך אומרים למישהו לסגור את החנות.

איך אומרים למישהו לסגור את החנות? אומרים לו: כנס לאוטו, סע מפה וסגור את החנות עד שעה מסוימת.

איך זה - הגוש הזה של ה-100 חיילים, 200 חיילים, מין מתקדם בגוש? יש כבר רכבים ממוגנים שחוסמים ואז נכנס כוח ומתפעל את כל הסיפור של סגירת החנויות והזזה של רכבים, ויוצרים פשוט "שרוולים", שרוול סביב כל הציר, בכל סמטה, כל מקום יש צמד עם קשר עין לצמד השני.

זה נקרא "שרוול"? שרוול. שרוול זה כשעומד מישהו או צמד שבקשר עין תמיד עם בן אדם שלפניו ומאחוריו, ובעצם סוגרים שם את כל הכביש שהוא כביש מסחרי וכולי, ועומדים על כל הסמטאות שאף אחד לא יחדור פנימה. וזהו, ובעצם סוגרים את הכביש הזה, הרחוב הזה, לאחר צהריים שלמים כדי שאנשים יוכלו להיכנס לקבר, ויש מלא משלחות שנכנסות.

הם הולכים ברגל? כן, הם הולכים ברגל מ"שוטר" לקבר. זה 700 מטר, 800 מטר, של הליכה.

ברגע שמגיעים המבקרים, מי שבא, מה קורה? פשוט קורה משהו? לא, אין, אין חיכוך. אין חיכוך כי הכול סטרילי.

להערכתך, כמה חנויות יש ב700-800 מטר האלה? לא יודע. זה לא הכול חנויות, זה גם דירות. זה פשוט עורק גדול, זה פעם היה הכביש הראשי שהיה מגיע לבאר שבע, אם אני לא טועה. היו שם המון רכבים כשהיינו שם.