תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט למה שמישהו יתקרב? למות?
מספר קטלוגי: 504246
דרגה: סמ"ר
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
961  צפיות    0  תגובות
למה שמישהו יתקרב? למות?
דרגה: סמ"ר
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014

היינו בחמשת הימים הראשונים באותו בית. תכל'ס רוב הזמן לא עשינו כלום. כל הזמן יש פיצוצים, ורעשים של המזל"טים נכנסים לך לתוך המוח. מדי פעם צועקים "מכת אש" ואז כולם סותמים אוזניים ו"טה-טה-טה"... עוצרים וממשיכים הלאה. אחרי זה עברנו לעוד בית. התחלנו להתקדם עוד קו בתים ועוד קו בתים. בשום שלב לא ראיתי אויב. לא היו היתקלויות פנים מול פנים. כל בית שנכנסים אליו, אסור להיכנס מהדלת. או שמפוצצים אותו עם מטדור (רקטה נגד טנקים), עושים חור, או שבא D9 (בולדוזר משוריין) ומוריד קיר. היה מלא מלא מלא אש.

החבר'ה של הגדוד חטפו? חטפו, אבל גם מי שחטף – אף אחד לא ראה אויב בעיניים.

אתם לא מגיבים באש? מגיבים, מפוצצים את כל האזור ונותנים מכות אש. אבל אתה נותן אותם סתם, לחלונות... זה היה נורא מסודר, יש קו שהוא חיץ ואתה יודע שאם אתה יורה לשם אז אין כוחות שלנו. אין אף אחד, הרחובות ריקים, אין אזרחים. בשום שלב לא ראיתי אף אחד שהוא לא חייל. נתנו המון אש. נתנו אני חושב חמש מאות רימונים של מקל"ר (מקלע רימונים) בסך הכול. זה היה תמיד לחלונות, לדלתות, למכוניות, אבל אף פעם זה לא היה ממוקד. זו מדיניות, זה מה שמלמדים אותנו, בטירונות גם מלמדים את זה. נפתחת אש – אז אתה נותן אש. לא משנה לאן, לאיפה, אתה מראה שאתה מגיב. דבר ראשון להחזיר שניים-שלושה כדורים ולתפוס מחסה ואז להבין מה קורה. להראות שאנחנו חזקים ומגיבים ולא משתתקים. אנחנו היינו נותנים מק"ך (מקלע כבד) ומקל"ר, נותנים אש. היו מכות אש מתוזמנות שכל לילה, פעם בשעה, כל הבתים – מכת אש ביחד, "טה-טה-טה", מפוצצים את כל החלונות שבאזור ואז שותקים רגע, רואים אם יש תגובה, עוד מכת אש, שותקים.

מזהים מהמקומות האלה ירי לכיוונכם? גם אם לא מזהים.

אז למה לירות לשם? כדי לנסות לעורר תגובה, כדי להרתיע. המטרה שלנו באותו רגע לא הייתה לחסל את כל מי שאנחנו רואים, המטרה שלנו הייתה לפוצץ את שתי המנהרות שאנחנו יושבים עליהם. חמישה ימים ישבנו בחיץ הזה ודאגנו שאף אחד לא יתקרב. למה שמישהו יתקרב? למות?