תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט מגיעים לבית המריבה וכולם מתחילים לזרוק עלינו אבנים
מספר קטלוגי: 491155
דרגה: סמ"ר
יחידה: גבעתי
אזור: חברון
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
67  צפיות    0  תגובות
מגיעים לבית המריבה וכולם מתחילים לזרוק עלינו אבנים
דרגה: סמ"ר
יחידה: גבעתי
אזור: חברון

ישב כוח על הגג של בית המריבה (העד מתייחס לבית פלסטיני עליו נאבקו המתנחלים עד שנהפך לנק' התנחלות באפריל 14'), הגענו לשם, 20 ילדים רצים מסביב, 3 רבנים יושבים במחסן ומתפללים. על הגג ישבו שני חיילים עם מכשיר קשר,חבר'ה מהמחזור שלי. הם מראים לי את השכונות הערביות מסביב. שאלתי אם יש שם שכונה יהודית, אמרו לי שלא. "אז למה יש פה שני יהודים"? "לא יודעים". שני חיילים למעלה מגינים עליהם, תמיד היו שם שני חיילים על הגג ולמטה שני מג"בניקים באמצע שום מקום. השאלה "מה אני עושה פה" עלתה קצת. ההרגשה הייתה קשה, גם עם האוכלוסייה המקומית. הם היו שמים שלט ענק "אנחנו אוהבים את גבעתי, הם שומרים עלינו" ולמחרת מישהו קשקש על זה וכתב "מוות לכל החיילים". מצד אחד הם נחמדים אליך, מזמינים לשישי. אני לא הייתי מוכן ללכת, החברים שלי הלכו. היה לנו מש"ק יהדות שהצליח לארגן דרך המכינה הדתית בקריית ארבע, שחיילים יבואו למשפחות בשבתות. אותה מכינה שאחר כך זרקו אבנים על החיילים. אם אתה לא בוכה, אתה צוחק איך זה התנהל שם. קשה להבין את המצב שם, אתה לא מבין על מי אתה שומר. גם כל הקטע של בית המריבה שאמרו לנו לפנות את הבית, פינינו. הם (המתנחלים) עשו עלייה של כל החבר'ה שלהם שבאו ברגל מירושלים לחברון ומי מאבטח את זה? אנחנו צריכים לאבטח את זה. הפלסטינים מפגינים ממול. מגיעים לבית המריבה וכולם מתחילים לזרוק עלינו אבנים. אתה שואל את עצמך, למה, מה אני עושה פה?

מה עושים?

אתה מוצא מקום להיות שם שלא יזרקו עלינו אבנים ומחכה שיפסיקו, אתה לא יכול לעשות כלום. רק המג"בניקים יכולים להגיב, כי הם שוטרים – אז קוראים להם. אם צריך לפזר הפגנה, המג"בניקים מסדרים את השטח, הם מרביצים כמו שהם יודעים.

ראיתם את דרכי הפעולה שלהם?היה פינוי של מאחז של יהודים באזור, הביאו יחידה של מג"ב שכולם הולכים בשלושה טורים, וסטים שחורים, קסדות על הראש, רואים שהם יודעים מה הם עושים, לא כמו המג"בניקים שרואים באזור, אלא משהו מפחיד קצת.. מעמידים אותם בשורות ורואים את המון היהודים של קריית ארבע יוצאים לקראתם והם עומדים עם מגנים, מחכים. כל מי שקפץ עליהם, אזקו אותם ושמים בצד. הם כל כך גדולים שהם לא היו צריכים רימוני גז.