תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב ובריטניה

ניתן להעביר תרומה באינטרנט דרך החשבון שלנו ב'ישראל תורמת', לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב ובריטניה לחצו כאן

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אבל היו מקרים שהיו, מונפצים (מומצאים) ברמות עם עלילה אפילו
מספר קטלוגי: 478541
דרגה: סמ"ר
יחידה: גבעתי, גדוד רותם
אזור: אזור רפיח
תקופה: 2001 - 2003
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
70  צפיות    0  תגובות
אבל היו מקרים שהיו, מונפצים (מומצאים) ברמות עם עלילה אפילו
דרגה: סמ"ר
יחידה: גבעתי, גדוד רותם
אזור: אזור רפיח
תקופה: 2001 - 2003

בעזה, הרבה מקרים קרו סתם. הרבה מקרים זה להפיג שמעום אמיתי. בשפה הכי פשוטה, לפעמים ההקפצה, האירוע מיותר, עוד לפני העלייה לעמדה. היינו מתקשרים: "תקשיב, אתה רואה את הבית משמאל?”, ממש מדברים מראש כדי שאם ישאלו אותנו בתחקיר אז נגיד: "כן, הקודקוד, קיבלנו ילקוט (ירו עלינו) מהבית הצפון”. ממש ככה.

מביימים אירוע? עם תסריט, עם הכול. היו פעם מקרים עם אנשים שהיה להם רובה קלעים כי הירי הראשון היה אמור להיות של ה- A3 (רובע קלעים). הרעיון היה לנסות לפגוע להם במנורה הירוקה שבמסגד. זה היה קשה, זה היה 300 או280 מטר כשזה גם בלילה אז זה לא קל. אם הוא היה פוגע, אחרי זה "כבוד, הוא מקצועי”, אתה מבין? זה האבסורד שבעניין. במוצב גירית שהיה ממש בפאתי רפיח, אתה יושב בין רפיח המצרית לרפיח הפלסטינאית. אני זוכר שפעם אחת הגיעו מילואימניקים, היו איתנו משהו כמו שבועיים, אנשים שבאו מלבנון, ואחד מהם אמר: "תקשיב, מה שיש פה, גם בלבנון לא ראיתי.” כי המוצב הזה היה מוצב עם ים בעיות, אנחנו גרמנו... באחת הנקודות (ממול למוצב) היו בניינים שבדרך כלל היו נטושים. היה שם אירוע שם פעם, לפי המור"קים (מורשת הקרב) שפעם מפה ירה על המוצב מחבל. אנחנו היינו מגיעים לעמדות מראש, כל אחד נמצא בעמדה שלו, כל אחד יודע איפה הג"ג (גבול גזרה) שלו, איפה הנקודה, מה הוא ראה, נותב (קליע שזורח בעודו באויר) או לא נותב ופשוט אירוע שלם נוצר.

אמרתם: "אני מזהה נותב ממגדל או מזהה ירי מהבניינים”? נכון.

ואז מה עשיתם? יורים. בעיקרון לחומת מפגע שזה השורת הבניינים הראשונה. לפעמים חורגים.

גרים שם אנשים? כן. בבתים האלה מעולם הם לא צריכים להיות עם אור. זה אמור להיות בתים נטושים, אבל לבתים האלה היו נכנסים אנשים. אנחנו ביום היינו רואים לפעמים אנשים בבית הזה. היו מקרים במהלך הקו שם של מטען של 60 קילו שחיכה לפתיחת ציר של הטנק בבוקר אבל היו מקרים שהיו, מונפצים (מומצאים) ברמות עם עלילה אפילו. אתה עולה לעמדה ואתה מסתכל על אנשים ואתה אומר: "אחי, היום תהיה שמירה סבבה.” למה? כי אם אתה עולה לעמדה ששני בני מחזור שלך נמצאים על אחת העמדות, אתה יודע שיכול לקרות הכול כי אתם חברים, בשביל זה יש חברים.