תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט הפס"ד של יהודים
מספר קטלוגי: 453656
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 932
אזור: חברון
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
93  צפיות    0  תגובות
הפס"ד של יהודים
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 932
אזור: חברון
תקופה: 2014

אני הייתי ליד בית הדסה, ואז הגיעה איזה קבוצה של תיירים מצרפת, לפחות 50 איש, משהו כזה. ויש כמה בניינים ליד הגדר, ליד בית הדסה, של פלסטינים, והיה איזה דגל פלסטיני שם.

מהצד השני של בית הדסה? כן. בשטח שלהם (של הפלסטינים). הם (התיירים) ראו את זה והשתגעו. הם התחילו לצעוק "עם ישראל חי, עם ישראל חי, מוות לערבים, מוות לערבים". הם מצאו סולם לשים כדי שהם יוכלו לעלות למעלה. אנשים מחברון הגיעו, שזה יותר ממאה אנשים, משהו כזה, ובאמת [התחיל] הפס"ד (הפרת סדר) של יהודים. עכשיו, רוב האנשים לא היו ישראלים [אלא] תיירים. ואז תושבים (מתנחלים) הגיעו, יצאו מהבית שלהם. *** (מתנחלת מוכרת מחברון) וכל האנשים האלה. היו קריאות "מוות לערבים, מוות לערבים". הם התחילו לעלות בסולם. שניים מהאידיוטים נתקעו בגדר התיל כדי להגיע לדגל. אנחנו היינו צריכים להוריד אותם. הייתי עצבני מאוד, כי לא קרה שום דבר, והם (המתנחלים) - נראה שהם עמדו להרוג מישהו ואף אחד לא עשה שום דבר. אף אחד לא עשה שום דבר כדי למנוע את זה. הפטרול... המ"מ וכולם ניסו להרגיע אותם, אבל זה לא הצליח. עכשיו היינו צריכים לדאוג להגן על היהודים שנתפסו בגדר התיל כדי שלא יקרה להם שום דבר, כי עכשיו המשפחה [הפלסטינית] בדירה הזאת הייתה על הגג וצילמה הכול. הם ראו הכול ואמרו: תראו, היהודים מנסים להוריד את הדגל שלנו, הם מנסים להיכנס לשטח שלנו. והם צודקים, זה בדיוק מה שקרה. הם לא משקרים, הם לא מגזימים, באמת זה מה שקורה. וכאילו סוף סוף הצלחנו להוריד אותו, את הבן אדם [שנתפס בגדר], ואז אמרו לנו ללכת לצד הפלסטיני, לעלות לגג ולהוריד את הדגל. כאילו פקודה.

ממי? המ"פ. או שזה בא מהמג"ד, אני לא יודע ממי, אבל זה בא ממישהו מעל המ"מ. אז אנחנו נכנסנו דרך השער, הגענו לבית, עלינו לגג וניסינו להוריד את הדגל. הבן אדם הזה (תושב הבית הפלסטיני) - הוא ממשיך לצלם. ובסוף לא עשינו את זה, אבל עלינו על הגג סתם. באמת לא נגענו בדגל. כמעט עשינו את זה, כמעט הורדנו אותו, ולא עשינו ו... ירדנו חזרה. המ"מ לא רצה לעשות את זה אבל אמרו לו לעשות את זה.

מה הוא לא רצה לעשות? להוריד את הדגל.

אבל למה הוא לא עשה את זה בסוף? לא הוריד את הדגל? נראה לי שהוא קיבל איזה פקודה לא לעשות את זה בסוף. רק שתהיה נוכחות חזקה על הגג. [להראות] שאנחנו עושים משהו. אבל לא עשינו שום דבר בסופו של דבר.

אבל המטרה הייתה להראות למתנחלים שהצבא עושה משהו בקשר לזה? כן. אבל לא עשינו שום דבר בסופו של דבר. עשינו את זה גם כדי לוודא שעוד יהודים לא יעלו למעלה. הם הזיזו את הסולם, ירדו למטה וחזרו לאזור.

גם המשטרה הייתה שם? לא, המשטרה, אם הם הגיעו, זה היה מאוחר יותר, אבל הם נשארו בכביש, הם לא עלו למעלה, רק אנחנו. כי זה בכלל שטח פלסטיני וזה תחום השיפוט שלנו, לא של המשטרה.