תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב ובריטניה

ניתן להעביר תרומה באינטרנט דרך החשבון שלנו ב'ישראל תורמת', לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב ובריטניה לחצו כאן

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמנהל אזרחימשטרה צבאיתנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 455 (מילואים)שריון 500שריון 7שריון 75תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט שבעל הבית יעשה את זה
מספר קטלוגי: 45067
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור שכם
תקופה: 2002 - 2004
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
669  צפיות    0  תגובות
שבעל הבית יעשה את זה
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור שכם
תקופה: 2002 - 2004

החודשיים שהיינו בשכם למשל, עכשיו מה שעשינו בשכם זה תפסנו בהתחלה בית בשכונת, איך קראו לשכונה הזאת? יא אללה, עבר כבר הרבה זמן. מסכין אל שעבין נראה לי קראו לה, יכול להיות? תפסנו שני בתים שונים בשכם אחד אחרי השני, וכל פעם אותו עניין. אתה מגיע, כניסה גדולה מהחטמ"ר (חטיבה מרכזית) לתוך שכם, נכנסים נגמ"שים, פורק על הבית, מוציא את האנשים, סריקה. אז זה היה בתקופה של לפני שכביכול ביטלו את העניין של לפתוח את כל הדלתות בבית, את כל הזה עם, שבעל הבית יעשה את זה.

המגן אנושי?כן. ואז מורידים אותם קומה למטה אם יש, בבית השני היה, בבית הראשון פשוט היו צריכים לעבור לקרובי משפחה שלהם, ואתה שם. עכשיו, בוא, אני אומר לך, אנחנו לא היינו פלוגה לא של, לא של מתעללים ולא של... הרבה דברים שקראתי הם לא דברים שראיתי באופן אישי, של השחתה בכוונה של הבית. דווקא ההפך. אני זוכר ששמרנו על הבית, שמאוד הדגשנו לשמור את הבית, אבל זה לא משנה את העובדה שהיינו שם וגירשנו את המשפחה. אז שמרנו אותו. שמרנו, דאגנו לא להתקלח במקלחות שלהם, לא היינו מתקלחים. אתה מתקלח כשאתה בא מהבית, בחטמ"ר, אתה מתקלח כשאתה יוצא הביתה, בחטמ"ר – שבועיים אתה לא מתקלח. ולא שברנו, לא הרסנו, אבל בכל זאת היינו שם. וזה קרה פעמיים. ושכם היה שוחק. שכם, כל מה שעשינו היה מדי פעם מעצרים ושמונה-שמונה (8 שעות פעילות 8 שעות מנוחה) מחסומים עם נגמ"שים בחום אימים. אז זה לא משאיר לך הרבה סבלנות כשאתה חוזר, להיות מאוד אדיב למשפחה שמתחתיך. וכל הזבל, כל הלוגיסטיקה, כל המנות קרב, הכל מתאסף למטה מול הבית של המשפחה, לאן שהורדת אותם. יש זבל, יש צרכים, יש, לא לדבר על העוצר שאנחנו אוכפים אז מן הסתם אף אחד לא יוצא משם, הילדים לא יוצאים לבית ספר. אני זוכר שהיו מגיעים אלינו, ההורים היו מגיעים אלינו ובעצם שואלים: בגלל שאתם בבית שלנו אולי תתנו לנו את הפריבילגיה, אולי כאילו תתנו לנו לצאת? אולי תתנו לנו להסתובב, או לילד ללכת לבית ספר? זו המציאות הבלתי נמנעת של להיות שם. אני מתאר לעצמי שיש מקרים יותר גרועים גם של השחתה של הבית, אבל עצם השהייה שם היא...

דיברת על זה שזה היה עוד לפני התקופה שבג"ץ אסר על מגן אנושי. אתם לא השתמשתם בנוהל הזה אחר כך? כי אצלנו השתמשו בו. גם אחרי? תזכיר לי מתי בג"ץ קבע את הקביעה?

מ 2005 אסור להשתמש במגן אנושי.אתה יודע, לא קראנו לזה ככה. נוהל שכן... אוקיי, אני נזכר במעצרים בבית לחם, של מכתרים את הבית, איפתח אל באב, איפתח אל באב, אבנים, סיר לחץ, יוצא. ברגע שהוא יוצא, כן, ברגע שהוא יוצא, אתה יודע, חפ"ק מ"פ נכנס אחריו, והוא פותח את האורות, פותח את הדלתות, מראה פה, מראה שם. אתה בא, אתה אומר לו: אל בית פאדי? הוא אומר לך: כן, הבית ריק, הבית ריק. כנס. נכנסים אחריו. כן, זה קרה...זהו, העניין בסיטואציות האלו שהן לגמרי יומיומיות. הן עד כדי כך יומיומיות שאני נזכר בהן רק עכשיו תוך כדי דיבור איתך.

כמו מה?אוקיי, אני זוכר שבבית לחם, איזה סופשבוע אחד תפסתי חפ"ק עם הסמ"פ והיה קטע שהוא מאוד מועד לפורענויות של מטענים כי הוא היה שטח מת של התצפיות. פעם אחת באמת באותו סופשבוע עברנו עם הסופה על מטען, ולמזלנו רק כמה שניות אחרי שעברנו הוא התפוצץ. הוא התפוצץ מאחורינו. אני זוכר שהיה פשוט תקופה אחרי זה, שכל סופה שרצתה לעבור את המתחם הזה פשוט היתה מעבירה רכב פלסטיני קודם. דוגמה.