תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב ובריטניה

ניתן להעביר תרומה באינטרנט דרך החשבון שלנו ב'ישראל תורמת', לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב ובריטניה לחצו כאן

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט כשעופרת יצוקה התחילה אני הייתי בבט"ש (בטחון שוטף) סופשבוע
מספר קטלוגי: 43423
דרגה: רס"ל
יחידה: חיל הים
אזור: רצועת עזה
תקופה: 2008 - 2009
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
190  צפיות    0  תגובות
כשעופרת יצוקה התחילה אני הייתי בבט"ש (בטחון שוטף) סופשבוע
דרגה: רס"ל
יחידה: חיל הים
אזור: רצועת עזה
תקופה: 2008 - 2009

כשעופרת יצוקה התחילה אני הייתי בבט"ש (בטחון שוטף) סופשבוע, תמיד בהפלגה חייבים להיות אנשים בגשר. יושבים שם ופתאום רואים את הנפילות, רואים פטריות עשן שיוצאות מהחוף. שומעים את הבומים. אנחנו בהתחלה ישר מזעיקים את כולם ומתחילים להפליג. לא ידענו מאיפה זה בא או למה זה קשור.

לא הודיעו לכם לפני? לא הודיעו לנו לפני. התרחקנו מהחוף, ראינו מה שקורה. אחרי 10דקות מגיעה איזה שהיא הודעה שנפתח משהו נגד עזה ושפעילות חיל האוויר מוכרת ושבינתיים להמשיך להתנהג כרגיל. מהרגע שהגענו לחוף, היו כל מיני שינויים. בלילה הראשון של הכניסהפשוט ליווינו את הכוחות. בעצם התפקיד שלנו היה לגבות ולהסתכל דרך הצד הימי ולראות שאין איזה שהוא מישהו שאורב להם. הכניסה הראשונית מהחוף נעשתה עם כלבים וחיילים של הצנחנים. באיזה שהוא שלב הגיעו9D (דחפורים), התחילו לעלות על החוף, אתה רואה אותו נוסע, נוסע, נוסע. פתאום אתה רואה גוש אדום ענק ואז אתה שומע: "עליתי על הפתעה (מטען)”. ממשיך לנסוע. הכול היה מכות של חיל האוויר וכניסה אטית מאוד. השתתפנו בכל מיני מבצעים. אני יכול להגיד לך שרוב הזמן ביליתי בלחכות למבצעי לילה.

כשאתה אומר מבצעים, מה זה אומר? זה אומר שכל דבר שקורה באזור החוף, אז אנחנו בעצם נמצאים שם ונותנים איזה שהוא גיבוי. בעיקר עיניים פתוחות על החבר'ה של חיל רגלים, אני יכול להגיד לך שבמבט מהצד זה נראה שכל מקום שרגל של בן אדם דורכת, נפל כבר פגז של חיל האוויר. הפצצות של אזורים ממוקדים, כל מיני מקומות שאמרו: "הבניין הזה והזה, בתקופה הזאת והזאת – להפציץ”. ככל הידוע לי, הבתים שהופצצו תמיד היו נטושים, זה היה בקטע של להרוס את הבניין.

היו לכם הפגזות חוף עם הטייפון (תותח 25 מ”מ)? כן.המטרות הממוקדות היו בעיקר מקומות שאמרו שאליהם מגיעים כל מיני חבר'ה של החמאס. להרוס להם את הבתים כשהם לא שם כדי שזה לא יהיה המקום שהם בורחים אליו שוב. אני חושב שהיה איזה מסגד אחד, אבל בעיקר בתים, אזורים ספציפיים, פשוט לבוא ולתת שם מכת אש של כמה רגעים בשביל להפגין נוכחות. באיזה שהיא תקופה אמרו שכל בן אדם שאתה רואה, כל דבר חי שאתה רואה באזור הלילה על הרצועה - הוא מטרה. הרגו כמה פרות במחשבה שזה מחבלים. רוב הירי היה בלילה, לא זכור לי שהיו כניסות יום, זה היה מסוכן מדי להיכנס. מהרגע שנכנסו הכול נהיה הרבה יותר חם. אני זוכר את ההרגשה שכשאתה מפליג שם, כל דבר שאתה רואה בחוף חי, הוא מטרה. אתה מסתכל ובודק, בדרך כלל אתה רואה חיות עזובות. אם היה חשד שזה בן אדם שהולך שם ואתה מזהה שזה בן אדם, ההוראה היא ירי.

עם מה הפצצתם את המבנים? 25 מילימטר נפיץ. הכדור מהרגע שהוא פוגע, הוא מתפוצץ ויש לו משמעות יפה. אתה לא צריך להוריד את הבניין. אתה צריך לגרום לו להיות מקום שידוע שהוא מסומן.

אתה מרסס אותו כל כמה זמן? כן. באופן רנדומלי יש מטרות שקבועות על החוף ובזמנים רנדומליים אומרים לך לבצע. אני חושב שרוב המטרות נקבעו לפני המבצע. היו רגעים במבצעים מסוימים שהמ"פ היה מכווין כלי טיס לאיזה שהוא בניין ואומר: "החדר הזה מבחינתי מופלל, תוריד את החדר הזה”.