תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט הייתה פקודה שנכנסים עכשיו כל שבוע למחנה פליטים, "עוברים עליו"
מספר קטלוגי: 421989
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור רמאללה ואל בירה
תקופה: 2002
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
3,443  צפיות    0  תגובות
הייתה פקודה שנכנסים עכשיו כל שבוע למחנה פליטים, "עוברים עליו"
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור רמאללה ואל בירה
תקופה: 2002

אנחנו מקבלים פקודה להיכנס למחנות פליטים אל-עמרי, נראה לי. הייתה פקודה שנכנסים עכשיו כל שבוע למחנה פליטים, "עוברים עליו". עוברים עליו זה סורקים הכל. קראנו לזה במין ציניות של קיבוצניקים, קראנו לזה אקציה. היינו באים, גברים לבית ספר מ- 15 עד 50, תמיד היו כל מיני מספרים. כל מי שיש לו שפם לבית ספר, הם שם נמצאים כל היום. ואנחנו עם הנשים והילדים עוברים מבית לבית עם מפות, כל בית עוברים וסורקים הכל. אנחנו ילדים טובים, באים , פותחים את הארונות, מסתכלים, מזיזים, מחזירים. ככה כל היום. היום הזה הוא גמר המונדיאל, אנחנו גמורים גם מזה שזה גמר המונדיאל, וגם היה חום נורא. והולכים, מסתובבים, כרגיל לא מוצאים כלום, כמו בכל המבצעים האלה. הקצין שלנו כל הזמן היה בקטע של... הלכנו במין חוליה של חמישה כדי לפוצץ כל דלת. לפוצץ זה היה כאילו מוסווה. לא באמת, אלא לאמן אותנו בלפוצץ. שקצת נלמד. גם מההתלהבות של המשחק: כל דלת שטיפה קשה, למרות שהיה לנו ציוד פריצה של לום, פטיש וכל הדברים, צריך לפוצץ. דלת שהתעסקנו אתה אפילו חצי דקה. אנחנו התווכחנו אתו, ניסינו להגיד לו "לא צריך, אנחנו עוד שתי דקות פותחים, גם ככה אין פה שום בעיה". זה שוב הגיע לצעקות, לא לפוצץ, כן לפוצץ, תשתקו כבר, אל תפריעו לעבוד.

עם מה מפוצצים דלת? עם האצבעות האלה ועם הפתילים. באותו הזמן, כבר הגיע הצהרים, מתחיל החום, רוצים להספיק יותר, רוצים לסיים. שוב המוטיב החוזר- זה מגיע מהקצין. הוא מתחיל להפוך, להיכנס לחדרים, נמאס לו. מתחיל להפוך. הגענו למצב אבסורדי שאנחנו עוברים ומסדרים אחריו ומחזירים את הדברים למקום. אצלי בתור דוגמא, זה בא לרוב מהמפקדים. כל ה- "טיפה לעבור את הגבול" וכל ה- "טיפה לעשות סתם", אז לרוב זה בא מהמפקדים. זה פשוט היה גועל נפש כל היום הזה. מצאנו את עצמנו רואים את הגמר של המונדיאל- כולם עשו הפסקה והתנחלו בכל מיני בתים- מצאנו את עצמנו רואים את הגמר עם איזו אישה וילדה מסכנות, ישבנו להן בסלון בתוך המחנה פליטים. וכל החוליות התיישבו בכל מיני בתים. ישבנו וראינו את הגמר של המונדיאל בסלון. אני בסוף הייתי מעולף על המדרגות, בכלל לא הייתי.. לא הצצתי אפילו, הייתי גמור. מדברים בקשר, סבבה, גול, פה, שם. סצינה הזויה לגמרי. לחשוב על זה- חבר שלי אמר לי את זה אחרי זה, אני פחות שמתי לב לזה- המונדיאל זה יום חג. בגמר המונדיאל אתה שולח... כמה גברים יש במחנה פליטים? 1,000? אתה שולח את כולם לבית הספר, והם בעונש, לא משנה בכלל הסיטואציה. כמו שעושים עכשיו הודנא לאולימפיאדה. טיפה רגישות. זה לא משנה, סתם משהו קטן.