תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אתה בא עם כוח ותופס בן אדם ואתה מצמיד לקיר, אז ברור שהוא שונא אותך
מספר קטלוגי: 406506
דרגה: סרן
אזור: חברון
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
394  צפיות    0  תגובות
אתה בא עם כוח ותופס בן אדם ואתה מצמיד לקיר, אז ברור שהוא שונא אותך
דרגה: סרן
אזור: חברון

ביומיום אני הסתובבתי עם החיילים שלי בסיורים קבועים בתוך הקסבה, והולכים ועוברים בין החנויות ועוצרים ובודקים אנשים, ויש כל מיני דרכים לעשות את זה. יש מפקדים שעושים את זה בצורה שמאוד מאוד מעוררת את הכעס של האוכלוסייה המקומית. אתה בא עם כוח ותופס בן אדם ואתה מצמיד לקיר ואתה מתייחס אליו ככה, אז ברור שהוא שונא אותך, זה ברור לגמרי.

אתה מסתובב בשכונה פלסטינית ואתה מחליט על מישהו מסוים שאותו צריך לבדוק. לפי מה? יש מאגרים של אנשים שהם דרושי חקירה והם מסתובבים. לפעמים זה על פי תיאורים מסוימים שאומרים לנו לחפש מישהו מסוים. לפעמים יש לנו תמונות, לפעמים יש לנו רק תיאור, ולפעמים יש לנו שם ותעודת זהות וטווח גיל. זאת אומרת, בן אדם בן 50 לא הייתי עוצר אף פעם לבדיקה של תעודת זהות אם לא היה לי ספציפית אינדיקציה על מישהו בן 50.

אתה בודק רק אנשים שעונים לך על התיאור של מה שאתה מקבל או שאתה בודק גם אנשים אקראית? אני חושב שהייתה גם בדיקה אקראית, והבדיקה האקראית היה לה הסבר מבצעי שבעצם אמר כמסר ליישוב (לפלסטינים) שם: חבר'ה, אם יש פה מישהו חשוד, הוא לא יכול להסתובב בקלות ברחוב ולהיות הכי בטוח. זאת אומרת, יכול להיות שמישהו יעצור וישאל אותו.

אתה מתכוון לאוכלוסייה הפלסטינית? כן. להפוך את הדבר הזה של הבדיקה למשהו בשגרה, אקראי. לא כל אחד, אבל הוא מיועד לטווחים ותיאורים מסוימים. אבל כן, אני חושב שכל סיור היה צריך כל לילה לעשות כמה בדיקות, לא זוכר כמה, אבל לעשות כמה בדיקות.

כל סיור יצא עם הנחיה: אתה צריך להעביר 50-100 ת"זים לבדיקה? כן. אצלי המספרים היו יותר נמוכים אבל היה צריך להעביר, כן.