תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט כל חמש שעות שהטנק סטטי, עדיף לך לעורר את השטח
מספר קטלוגי: 402621
דרגה: סמ"ר
יחידה: שריון
אזור: אזור ח'אן יונס
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
1,919  צפיות    0  תגובות
כל חמש שעות שהטנק סטטי, עדיף לך לעורר את השטח
דרגה: סמ"ר
יחידה: שריון
אזור: אזור ח'אן יונס
תקופה: 2014

בכניסה, כשנתפסנו על בתים, היה עניין של עוררות השטח. אתה עומד שעות, הטנק סטטי, אתה לא מתחיל לנסוע ולחזור. אין מה להשוות בין טנק שנוסע לבין טנק שעומד. טנק שעומד פגיע פי 1000 ואתה לא יכול לנסוע שבע שעות כשאתה עכשיו נתפס על בניין. אז היה פה ושם דברים מאוד הגיוניים לעורר את השטח. מה זה אומר? ירי מקלעים לנקודות חשודות.

מה זה נקודות חשודות? שיחים, בניין חשוד.

כשאתה יורה לנקודה חשודה בבניין, אתה יורה לתוך החלון או על הפינה של הבית? על הפינה. אתה רוצה לעורר את השטח ולוודא שאם יש מישהו בשטח, שלא יוציא את הראש שלו ופתאום ידפוק אותך עם איזה נ"ט (טיל נגד טנקים).

אתם נשארים בכלים אבל מתחילים לירות לנקודות חשודות? כל כמה שעות, לא כל הזמן. כל חמש שעות שהטנק סטטי, עדיף לך לעורר את השטח.

המפקד אומר "בשעה כזאת תנו ירי עוררות" ומי שבוחר את המטרות זה הצוות בטנק, מפקד הטנק? כן, בהתאם למה שאתה מביא. אתה רואה נקודות חשודות, לא צריך להיות גאון בשביל זה. אין הגדרה מדויקת, אבל ברור לך מה נקודה חשודה. אתה מנתח את השטח, מבין מה הולך, רואה איזה בית גבוה, שולט עליך, חלונות בדיוק לכיוון שלך – ואללה, הייתי נותן בו איזה צרור. לא מבזבזים פגזים, לא יורים סתם פגזים.

עד כמה רחוק מכם מוגדרות נקודות חשודות? כל הטווח. בעיקרון כל בית שראה אותי, שהיה לי קשר עין אתו – יכול להיות חשוד, יכול לתפור אותי. הסריקה הייתה כל טווח שיש, כל מקום שיש לך קשר עין – סריקה.

מה הנקודה הכי רחוקה? מאות מטרים [מהכוח]. אני אתן לך דוגמה מפגרת, קצת מצחיקה אפילו. היה לילה שמישהו אומר "אני מזהה פה משהו". כמובן כל הזמן בקשר מוודאים, שואלים, שלא תגלה פתאום שמישהו יוצא לחרבן ואתה בטעות יורה עליו. פתאום מישהו אומר "אני מזהה בוודאות ואין שם אף חייל". אומרים "יש לך אישור ירי", יורה עם ה(מקלע) המקביל, מרסס, מבסוט, עמד במשימה שלו, עשה מה שצריך. יום אחרי זה בבוקר פתאום הוא מגלה פרה. יצא מפגר, כן? אבל הוא לא יכול לקחת את הסיכון שזה בן אדם.