תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אנחנו היינו מאוד עדינים, וקיבלנו על זה המון ביקורת מהמתנחלים
מספר קטלוגי: 375536
דרגה: סמ"ר
אזור: אזור שכם
תקופה: 2013
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
882  צפיות    0  תגובות
אנחנו היינו מאוד עדינים, וקיבלנו על זה המון ביקורת מהמתנחלים
דרגה: סמ"ר
אזור: אזור שכם
תקופה: 2013

אנחנו היינו מאוד עדינים [בפיזור ההפגנות], וקיבלנו על זה המון המון ביקורת מהמתנחלים. באיזה שהוא שלב אמרו לנו כזה: בסדר, אתם תלכו ואתם יודעים שמגיעים אחריכם גולני וברגע שגולני יגיעו אז זה ישתנה. ממש היו עוינים כלפינו בגישה. הם מבקשים מאיתנו לפנות הפס"ד (הפרת סדר) שנמצא באזור שאנחנו מבחינתנו יכולים להכיל אותו, כלומר נמצא בכניסה ליאסוף. לפנות את ההפס"ד בסיטואציה כזאת, זה בטירוף, זה לירות כל מיני גז [מדמיע]. זה השקעת אנרגיות וכניסה לרמת חיכוך שאין לנו שום סיבה לעשות אותה. מה שאנחנו עושים בסיטואציה כזאת, אנחנו עומדים מאה מטר [מהמפגינים], הם מתחילים להתקדם, אנחנו יורים קצת גז, הם חוזרים [אחורה], וככה הם גם נשארים במרחק שהם לא מסכנים אותנו עם בקבוקי תבערה ודברים כאלה. כדי לעשות יותר מזה, וזה מה שהמתנחלים רצו, אנחנו צריכים כבר ממש לדחוק אותם פנימה, שזה כבר כאילו לרמת אלימות הרבה יותר גבוהה, לחשוף את עצמנו להרבה יותר אלימות מהצד השני.

ההערות/דרישות האלה, זה מגיע מגורם רשמי בהתנחלות או שזה יכול להיות סתם אחד מהמתנחלים שיעצור אתכם ויגיד לכם: תשמעו, בהפס"ד של אתמול הייתם לא בסדר?זה הרבה כזה של הרבש"צ (רכז בטחון שוטף צבאי, מתנחל האחראי על בטחון ההתנחלות) אבל גם של הסייר שלהם, כאילו יש מישהו שהוא כזה הסייר.

איך אתם מגיבים לזה?בשלב הזה אנחנו כבר חודש לפני שאנחנו עוזבים את המקום ואנחנו סופר אדישים אליהם, נוצר איזה מין תיעוב הדדי כזה. הם גם היו עושים לנו בעיות.