תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט המחסום הראשון שלי בתור לוחמת
מספר קטלוגי: 341968
דרגה: סמ"ר
יחידה: עוקץ
תקופה: 2007 - 2008
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
161  צפיות    0  תגובות
המחסום הראשון שלי בתור לוחמת
דרגה: סמ"ר
יחידה: עוקץ
תקופה: 2007 - 2008

הייתי עסוקה בדברים אחרים מאשר לפחד על חומרי נפץ שנשלחים למדינת ישראל, יותר התעסקתי באיך אני אמורה להתייחס לעצם העובדה שלא הכינו אותי לעבוד עם אוכלוסייה של אנשים בכל מיני גילאים, אם זה אנשים מבוגרים, ילדים קטנים – שזו הייתה ההתמודדות הכי קשה שלי. איך להתייחס אליהם, איך אני אמורה להתנהג אתם במחסומים. אני זוכרת את המחסום הראשון שלי שנסעתי בתור לוחמת. נסעתי לשם בתור לוחמת ולא בתור כלבנית, הייתי עדיין במסלול והגיעה התראה על ערבייה שצועקת שהיא הולכת להתפוצץ או משהו. שאלו אם יש מישהו שמוכן להתנדב ולקפוץ עליה, אז אני ו*** מהצוות שלי ישר קפצנו על ההזדמנות להרגיש שאנחנו עוזרות פה במשהו וקפצנו עליה. השטחנו אותה על המדרכה. היא הייתה ממש ממש גדולה, היא ממש נאבקה גם, זה היה קשה. את לא חושבת על זה שאולי באמת יש עליה מטען נפץ, סתם נתנו לך הזדמנות לעשות משהו אז את עושה את זה. ואז היה צריך לבדוק אותה, נכנסנו אתה לחדר – אני, לוחמת *** והמ"צ (שוטרת צבאית) – והיא עשתה עליה חיפוש גופני בזמן שאנחנו עומדות שם כל הזמן ומסתכלות. מה שזכור לי בעיקר זה הרגע שהיא סיימה לבדוק אותה, ופשוט לקחה בקבוק שלם של סבון כלים ומול הפרצוף של הערבייה שפכה את זה בהגזמה על הידיים שלה, ואמרה 'איכס, איכס, אני לא מאמינה שנגעתי בה, היא כזאת מגעילה', מול הפרצוף של האישה הזאת. מחבלת או לא מחבלת, אני לא יודעת מה היא הייתה, לא היה עליה כלום, והיא (השוטרת) פשוט שפכה על עצמה מלא סבון בהפגנתיות.

את זוכרת איך נראתה הבדיקה הגופנית? חיפוש בקטנה, לא הפשיטו אותה לגמרי או משהו. היא (השוטרת) גם כל הזמן עשתה פרצופים שמגעיל אותה לגעת בה (בפלסטינית).