תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט יש מושג שנקרא "תג מחיר"
מספר קטלוגי: 314970
דרגה: רס"ל
יחידה: שריון 8, גדוד 455 (מילואים)
אזור: אזור חברון
תקופה: 2013
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
724  צפיות    0  תגובות
יש מושג שנקרא "תג מחיר"
דרגה: רס"ל
יחידה: שריון 8, גדוד 455 (מילואים)
אזור: אזור חברון
תקופה: 2013

יש מושג שנקרא "תג מחיר". היה מקרה אחד שכבר לילה לפני זה אמרו שהולכת להתבצע פעולת "תג מחיר". ידעו. בוקר אחרי מגלים מטע זיתים שלם כרות, כרתו 65 עצים. לכרות עץ זה עניין של חצי שעה, זה לא פשוט כמו שזה נראה. כריתה של עץ אחד עולה באזור ה-5,000 שקל. צריך ציוד הנדסי, צריך מסורים מיוחדים. עצים מתמוטטים, כורתים אותם בשלבים. בשביל לכרות 60 עצים צריך משהו כמו שמונה שעות עבודה ושלושה מסורים. היו שם הרבה אנשים, היה שם הרבה ציוד, היה שם הרבה רעש, היה צריך שתהיה שם אספקה של מים, זה מבצע לא פשוט. לא מאמין שהצבא וכל התצפיות שלו במטע זיתים שנמצא על הכביש הראשי לא ראה דבר כזה מתרחש. התצפיות יעילות ברמה שאתה מזהה כל רכב שנעצר לרגע באיזשהו ציר, לא יכול להיות שכרתו 60 עצי זית ולא ראו. אין מצב. הביאו את הגשש לדעת מאיפה הגיעו העקבות. הגשש מסתכל קצת ימינה, מסתכל קצת שמאלה, על עקבה אחת הוא יכול להגיד לך מאיפה הם באו, מאיפה הם הלכו, איפה הם עצרו ואיפה הם נמצאים עכשיו בדיוק. הוא מסתכל, אומר "אני לא יודע מאיפה הם הגיעו". זה לא מסובך, זה היה מול התנחלות, מול כרמל. אני בעצמי ראיתי את השבילים של הרכבים והטרקטורים. אז הוא אומר לי "אני מעדיף לא לדעת". הלכו עם זה לסמג"ד, הסמג"ד אמר "אתה באמת רוצה לריב פה עם כל הגזרה? אין לי מה לעשות, זה ברמת החטיבה". יום אחרי זה הקימו מאהל מחאה, רשת צל עם כמה בדואיות שישבו שם עם שמלות שחורות לקונן את עצי הזית שכרתו להם. ישר הבאנו מג"ב, פינינו אותם, עצרנו אותם, פירקנו להם את הסככה. יום למחרת, בעקבות זה, הגיעו כל השמאלנים, ועוד אוטובוסים ועוד ערבים ועוד מתנחלים, והיה שם עוד איזה הפגנה קטנה, וכמובן גם אותם פיזרנו.

איך פיזרתם אותם? מעצרים. "בבקשה, תתפנו", קצת מג"בניקים, קצת אלות, אבל יש הנחיה לא לירות, מאוד קשוחה. כמה ימים אחרי זה המתנחלים כרתו להם סתם עוד עץ אחד. רק בשביל להסביר להם שזה שהקמתם מאהל לא אומר שהתחלנו לפחד.***הערה:חקירה משטרתית לאחר האירוע העלתה שלזירה הגיעו גששים שהצליחו לזהות עקבות שהובילו לבית במאחז חוות מעון.