תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אני בטוח שהכלבים שם פשוט מתו
מספר קטלוגי: 30930
דרגה: סמ"ר
יחידה: חרמ"ש
אזור: אזור דיר אל בלאח
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
965  צפיות    0  תגובות
אני בטוח שהכלבים שם פשוט מתו
דרגה: סמ"ר
יחידה: חרמ"ש
אזור: אזור דיר אל בלאח
תקופה: 2014

האזור שאנחנו היינו בו היה אזור אל בוריג', מרכז הרצועה. כשנכנסנו פעם ראשונה לא ראינו אדם בעיניים. לא ראינו לא אויב, לא אנשים. נכנסנו לבתים, חלקם כבר היו מחוררים. שמרו לנו בכוונה בתים, אז פתחנו את הבתים כמו שלומדים בהכשרה שפותחים בשטח בנוי. שברנו את הדלת, נכנסנו, טיהרנו את הבית באש, שאתה נכנס ויורה. בהתחלה [אתה] יורה בצורה של מניפה ופותח את כל הדברים שנראים לך מוזרים, מגלגל שטיחים, מזיז לבדוק שממש אין כלום. הבית היה ממש נטוש. רוב המקומות חיילים ירו גם בדודים.

למה? לא יודע. אני הגעתי לבתים וזה היה ככה.

איך מתבצעת הסריקה בבית? דבר ראשון עוד לפני שנכנסים יורים למקומות כאלה. אני יורה מאחורי מחסה למקומות המסוכנים: ארון, מיטות שיכול להיות משהו מתחתן או בתוך המיטה עצמה, בתוך המזרון. יורים בהכול, [גם] אם זה מקרר. מכלי גז – [לא ירינו], הוצאנו אותם, רוקנו את הגז. חוץ מקופסאות סיגריות לא מצאנו דברים יקרי ערך. אפשר להגיד שהסיגריות האלה הצילו את השפיות של האנשים שם כי נגמרו הסיגריות לאיזה יום. ואז ישבנו בבית ואבטחנו את עצמנו. אמרו לנו "אתם מאבטחים את הטנקים", אבל לא באמת אבטחנו שום טנק. ישבנו בעזה והסתלבטנו. תצפתנו. נתנו לנו מקומות לתצפת עליהם. היינו בבתים נטושים. הדברים של האנשים היו בפנים, אבל לא היו דברים כמו מוצרי חשמל. הם כנראה לקחו הכול, הם ברחו. בני אדם שהם לא אויב מובהק לא ראיתי פגועים שם, כי מהתחלה אמרו להם לברוח לצפון. זה מה שאנחנו יודעים. [הם] השאירו את הבתים מאוד סגורים. זה היה ברור שאנשים התכוננו לכניסה שלנו. [כשנכנסנו] הפכנו את הבית כי אין מה לעשות, אתה חייב. מצאנו נשק. מה שהיה נורא זה לראות מלא חיות שהם השאירו שם, את החיות האישיות שלהם, [הם] ברחו בלעדיהן. אנשים השאירו את הכלבים שלהם, היה קצת נורא לראות את זה. אתה רואה כלבים עם קולרים. אתה מבין שזה לא חיית שמירה אלא חיית בית. אנחנו טיפלנו בהם כמה שאנחנו יכולים, אבל אני בטוח שהכלבים שם פשוט מתו. היו לנו המון חיות שם, גם חיות משק. ממש להקות של ברווזים ותרנגולות. החיות לא ידעו שמגיעה מלחמה. זה לא אסון טבע, הם לא חשים את זה. גם פגרים ראינו. בעיקר ראינו פגרים של חיות גדולות כמו חמורים.