תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט תעשו ילדים נכים
מספר קטלוגי: 307938
דרגה: סמ"ר
אזור: אזור בית לחם
תקופה: 2007 - 2008
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
292  צפיות    0  תגובות
תעשו ילדים נכים
דרגה: סמ"ר
אזור: אזור בית לחם
תקופה: 2007 - 2008

איזה שהוא שלב התחלנו לעשות מארבים על המבתרים מעל הכביש, ממש ממש ליד הכפר תקוע, לחכות לילדים שיבואו לזרוק אבנים ולתפוס אותם. כאן קצת מגיע עניין שהוא קצת קשה שקרה באמצע הקו, עשו הנחיות פתיחה באש, אז באיזה שהוא שלב המ"פ תפס אותי ואמר לי, אני הייתי ממש אשף במארבים האלה, ומוציא אותם עוד ועוד. המ"פ אמר לנו: "אנחנו פשוט לא מצליחים בזה בגלל שאנחנו לא מספיק תוקפניים". הוא בן אדם טוב, אבל הוא אמר: "אני רוצה ילדים עם חורים ברגליים. הילדים האלה יבואו, אתם תירו עליהם גומי מטווח קרוב מדי, תעשו אותם נכים... כי אנחנו לא מצליחים... החבר'ה, עצרנו אותם, הם כבר היו בשב"כ, הם חזרו". זה נכון. זה אותם חבר'ה וכבר למדתי להכיר אותם. "אם אנחנו לא עושים אותם נכים, אז הם ימשיכו ובסוף עוד בן אדם ייהרג" שמע, קשה להתווכח איתו אבל תיאור המציאות שלו היה נכון, לא הצלחנו, המשטרה עצרה לנו אותם והם היו יוצאים וחוזרים שוב. אפשר לדבר על חינוך, על דברים שאפשר לעשות אבל זה לא אנחנו. אנחנו לא הצלחנו.

זה המ"פ אומר? כן.

הוא מדבר על כדורי גומי? הוא מדבר על כדורי גומי.

מטווח מאד קרוב? גם על רומה (התקן לרובה לירי קליעים מצופים גומי), גם על ררנ"ג שזה רימון עם כדורי גומי. הוא אומר:"תירו בהם מקרוב, תהרסו להם את הרגליים, כשאני אצפה בזה, אני אדע שאנחנו מצליחים".

הוא אומר שהוא רוצה תמונה של זה? כן, אני יכול להבין מאיפה זה הגיע כי זה פשוט לא עבד. באותו שבוע ילדה פלסטינית נפצעה. מבחינתנו זה היה קשה באותה מידה. זה לא שזה: "אה, בסדר, זה ילדה פלסטינית..." מבחינתי, ברור שמבחינת שאר החיילים אולי לא, אבל מבחינתי זה היה קשה באותה מידה.

ילדה פלסטינית נפצעה ממה? מבלוק שזרקו עליה ערבים שחשבו שהאוטו של יהודים. מאותה נקודה, זה המבתרים של חרמלה למעלה, ממש כפר שיושב מעל הכביש. באותו לילה באמת השכבנו מארב והייתה לנו תצפית שמסתכלת מהיישוב תקוע ואמרו לנו שיש ילדים שזורקים אבנים, תוך כדי תרגולת התחלנו לרדוף אחריהם והגעתי למצב שהוא ביקש, הייתי מאד קרוב, היה לי 10 מטר, היה לי ררנ"ג, דרכתי, פתחתי נצרה, ואז אמרתי לעצמי תוך כדי ריצה, כשכולם אומרים לי:"תירה, תירה תירה...", גם החיילים, אמרתי לעצמי אין מצב, זה ילד. הוא ברח, אחר כך בשביל הדאווין שלא יגידו שהם לא, אמרתי להם שירינו באוויר. מצחיק שהגיע לשמה המג"ד אחרי כמה דקות והם רצו לשפוט אותי על זה שיריתי באוויר, הנחתי שהוא לא יודע בכלל מה היו הוראות הפתיחה המקוריות. לא שפטו אותי כי המ"פ ננזף על זה. זה היה הוראות פתיחה לירות באוויר גם על מי שחשוד בזריקת אבנים והוא בורח. אני יכול להגיד לך שבתדריך לאותה משימה, אחרי תדרוך מ"פ, עשיתי תדרוך משלי "מה שלא קורה,אני עושה. אני לא רוצה שאף אחד ירביץ או יעשה אף אחד נכה, ברור לכם שזה לא אנחנו". חלקם אני מניח היו בסדר באמת, חלקם אני מניח אכזבתי אותם שאמרתי את זה. כן אמרנו עוד לפני זה שמי שתופסים אותו – אנחנו מכניסים לו מכות חזקות ואז אולי הוא לא יחזור. זה כן. היה ברור שאם אני תופס ילד אני לוקח אותו הצדה והוא יקבל ממני מכות רצח. להגיד לך שהייתי עושה את זה? אני מניח שלא. באותה סיטואציה זה היה הדבר היחיד שיכולנו לעשות, זה לא קרה.