תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט סיור של תושבים יהודים בתוך הקסבה
מספר קטלוגי: 293213
דרגה: סרן
אזור: חברון
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
375  צפיות    0  תגובות
סיור של תושבים יהודים בתוך הקסבה

כל יום שבת יש סיור של תושבים יהודים בתוך הקסבה במעטפת של צה"ל. מדריך מאוד משעמם לוקח יהודים. החליטו לאפשר את זה, וכל מי שרוצה - פתוח לחלוטין. פותחים את השערים בקבוצה מאורגנת ומתוחמת ומאובטחת, הולכים בתוך הקסבה עצמה. הוא (המדריך) עוצר בכמה נקודות ומצביע: "פה היה בית יהודי, פה היה בית יהודי", פה מספר איזה סיפור, פה היה פיגוע, ויוצאים. באחת הפעמים קבוצה של צעירים מאיזושהי ישיבה, במרכז הקסבה, מתחילים לשיר "דוד מלך ישראל חי חי וקיים" ולרקוד בסיבוב. מיד עצרו אותם והעיפו אותם החוצה והיה לזה גיבוי. הבנו שאם עכשיו חבר'ה יהודים בתוך השכונה הערבית, בתוך הקסבה, עכשיו עושים [את זה] - זה להכעיס, זה לבוא ולעשות לך זין בפנים. לא רצינו את זה והעיפו אותם החוצה.

והסיור עצמו הוא לא להכעיס? יכול להיות שיש בו גם, אבל זה לא היה ברמתי אם יש סיור או אין סיור. המשימה שלי הייתה לאבטח את הסיור שיוצא.

כמה אנשים משתתפים בסיור כזה בערך? בסביבות 50 איש.

מה ההיערכות מבחינתך? קודם כל תמיד יש כוח מאבטח שהולך לפני ובודק שאין משהו חשוד. יש סיור אחד לפני, יש סיור אחד שמתפצל לתחילה וסוף הכוח. כשעוצרים אז [זה] תמיד באיזשהו סוג של מעטפת, ומשתדלים כמה שיותר להימנע מחסימת צירים, שזה כמה שפחות יפריע. בסוף ילד מטומטם עובר ליד דוכן של בחור ולהכעיס הופך לו איזה משהו. צועקים עליו, מגרשים אותו החוצה. אחרי זה הוא בא להתנצל, אבל זה קורה. קרו מקרים כאלה.

זה משנה? כלומר, בשבת הבאה לא יהיו סיורים אחרי כאלה מקרים? זה משנה לאוכלוסייה המקומית שנמצאת שם בקסבה, גם הפלסטינים וגם היישוב היהודי. החיים שלהם מאוד מושפעים ממג"ד ומ"פ שמחליטים איך הם נוהגים ואיך הסיורים שלהם נוהגים. החיים שלהם מאוד מושפעים מזה, באווירה וביום-יום.