תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט לא מספיק זמן בשביל שכולם יתפנו
מספר קטלוגי: 291321
אזור: רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
2,107  צפיות    0  תגובות
לא מספיק זמן בשביל שכולם יתפנו

אמרת שהיו מקרים שהצורך המבצעי גבר על הסכנה לפגיעה באזרחים. אתה יכול לתת לי דוגמא? יש לך בית של יותר משתי קומות ואתה יודע בוודאות שיש שם מפגש של שני ראשי חוליות ואתה מחליט שאתה משמיד את הבית הזה.

וזה כשאתה יודע שיש שם עוד אזרחים, או זה כשאתה מעדיף לא לבדוק? לעתים אתה יודע.

אתה יכול לתת לי דוגמא ספציפית? אני לא זוכר הרבה, אני כן זוכר שהיה בית של 5-6 קומות בחרבת אחזעה. אני זוכר שהיה שם מידע מודיעיני חם על מפגש של פעילים. ראש החוליה בוודאות היה שם והחליטו שנותנים "הקש בגג" (פרקטיקה בה נורה טיל קטן על גג בית כדי להזהיר את תושבי הבניין כי המבנה צפוי להיות מותקף) ומיד אחר כך מורידים פצצה.

מה זה מיד אחר כך? לא מספיק זמן בשביל שכולם יתפנו, בין 30 שניות לדקה.

ראו אנשים יוצאים מהבית? האמת שלא, לא ראו. אני זוכר שאחרי שנפל ה"הקש בגג", אנשים פשוט לא יצאו מהבית. אני לא יודע אם זה אומר שהחזיקו אותם שם בכוח או שאני לא יודע מה. לא עשיתי פולו אפ בשביל לראות אם באמת היה שם נזק לאזרחים, אם נהרגו שם חפים מפשע.

בזמן אישור המטרה יש לכם כלים לדעת אם יש עוד אנשים בתוך הבית? אפשר לדעת.

מנסים? חד משמעית כן. אתה משתמש בכל אמצעי שיש לך בשביל להבין כמה פעילים יש שם, כמה אנשים, כמה נקודות חמות. לא תמיד הבדיקות האלה מצליחות, או שלא אספת את המידע שרצית לאסוף או שאספת וזה לא התשובה שרצית למצוא. בכל אופן אתה מחליט שכן [להפציץ].

הסיפור הזה, עד כמה הוא היה יוצא דופן? זה היה יוצא דופן מבחינת העובדה שזה היה רב קומות, 5-6 קומות, כי רוב הבתים שבאמת שוטחו זה בתים של קומה שתיים, שלוש גג. זה היה גם יוצא דופן מהבחינה שידעו שהיו שם גם חפים מפשע. ידעו שהיה שם מספר מסוים [של אזרחים] שעמד בנוסחה כנראה, ופשוט היה מספיק הצטברות של מודיעין ומידע ודאי על ראשי חוליות ששם והחליטו שזה מצדיק את ההפצצה.