תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט היה פעם אחד בשלג שהייתי עוד חייל
מספר קטלוגי: 269145
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
תקופה: 2008 - 2010
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
116  צפיות    0  תגובות
היה פעם אחד בשלג שהייתי עוד חייל
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל 50
תקופה: 2008 - 2010

יצא לך לראות באחת ההזדמנויות מקרים של אלימות? של הגולנ'ציקים?

לא, של מתנחלים כלפי פלסטינים או פלסטינים כלפי מתנחלים? אלימות שם, במקרה הזה לא. היה פעם אחד בשלג שהייתי עוד חייל, הייתה מלחמת אבנים בין התלמידים של בית רומנו לחבר'ה שהיו בשלאלה. זרקו אבנים אחד על השני וגם הייתי שם ב(עמדה) סטאטית, אז לא היה לי מה לעשות חוץ מרק לצעוק עליהם להפסיק, באיזה שהוא שלב הילדים פשוט הלכו.

מה התפקיד שלך במקרה כזה, לפי מה שאתה יודע? תאמין לי, אני כבר לא כל כך זוכר את ההגדרה. אסור לעזוב את העמדה, זה סטאטית. לקרוא לחפ"ק אם אני רואה שזה מחמיר, אם אני רואה שיש סכנה.

סכנה ל-? סכנה לחיים, תכל'ס של היהודים.

למה אתה אומר תכל'ס ליהודים? סביר להניח שאני לא אדרוך את הנשק על יהודי אם הוא יזרוק אבן על ערבי.

אבל הפוך כן? גם, לא בכזה קלות דרכתי על אנשים. דרכתי פעם אחת. זהו, בעיקר לקרוא לחפ"ק או לפטרול שיכולים לזוז.

מבחינת מה שאמרו לכם כשנכנסתם לעיר, או מה שאמרת לחיילים שלך, אם רואים אלימות של פלסטיני כלפי מתנחל, זה התפקיד שלכם לעצור? גם הפוך. לא מפסיקים להגדיר את זה, לעצור, לקרוא למשטרה גם על מתנחלים.

לקרוא למשטרה או לעצור בעצמך? לא, לעצור בעצמנו. למנוע את החיכוך ולערב בזה את המשטרה. לצורך העניין, לא נוכל להוביל מתנחל כפות עד למוצב עד שיגיעו השב"כ או משהו, כי יום לפני זה הוא פשוט עבר אצלנו וחילק ממתקים.

תסביר על זה קצת, איך ההרגשה והקשר שלכם עם המתנחלים. אני יכול להגיד אישית. אנחנו פלוגה של בני גרעינים, רובנו גם שמאלנים, כולנו. והיו כאלה שאמרו: אני לא לוקח אוכל ממתנחלים, אני לא הולך היום לארוחת שבת. היו כאלה שאמרו: "יש דברים שגדולים מאיתנו, אנחנו פה, כולם בני אדם וזה שכרגע זה המצב זה לא צריך להתנכל למתנחלים". הייתי באמצע. לא פיתחתי יותר מדי שיחות או חייכתי חיוכים אבל גם כן, בטח, לקחתי ממתק אם הציעו לי ממתק וגם אכלתי אצל משפחה פעם אחת, פעמיים. בבית חב"ד גם פעם אחת. אבסורד.

אוכל טוב? ביחס לבסיס? ממש.