תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אותו ילד יושב ומחכה עם דמעות בעיניים במחסום שיגיע האמבולנס
מספר קטלוגי: 24963
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור בית לחם
תקופה: 2005
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
498  צפיות    0  תגובות
אותו ילד יושב ומחכה עם דמעות בעיניים במחסום שיגיע האמבולנס
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור בית לחם
תקופה: 2005

היתה לנו סיטואציה שבה הגיע, היה נהג מונית שהיה מגיע קבוע עם ילד פצוע.

פצוע?כן. הוא הגיע פעם אחת עם ילד עם כל החזה שותת דם, חייב להגיע לבית חולים. עשינו לו בדיקה מאוד זריזה, שילחנו אותו לדרכו. אחרי שעה הוא חוזר עם אוטו מלא נוסעים, נוסע חזרה לכיוון השני. למחרת הוא מגיע עם ילד אחר, שהיד שלו שבורה. אז אתה יודע, זאת אומרת, מה? אתה שובר להם את הידיים לפני שאתה בא? כאילו, מה זה? ובפעם השלישית אתה כבר כל כך אטום שאתה אומר לו: טוב, תחכה, אתה לא עובר, אני אקרא לאמבולנס. ואותו ילד שכרגע סובל ופצוע ולא משנה מה – כנראה שאם זה היה מקרה של חיים ומוות אז הוא היה עובר – אבל אותו ילד כשרגע עם יד שבורה, רגל חתוכה, לא משנה מה, הוא כרגע סובל. ולוקח לאמבולנס, אתה מודיע לחמ"ל, החמ"ל מודיע למת"ק, המת"ק מודיעים לרשות, אני יודע מה, מד"א הפלסטיני, איך שזה לא יהיה, הם מבקשים מהבית חולים הקרוב לשלוח אמבולנס, והאמבולנס הראשון שפנוי נוסע. זאת אומרת, זה סיפור של שעה.

שעה?שעה, אני יודע, זה משתנה.

אז הזמנתם אמבולנס?כן, הזמנו אמבולנס דרך החמ"ל וגם זה היה סיפור בהתחלה. כי החמ"ל לא רצה להזמין אמבולנס. ישב בחמ"ל בחור מאוד ימני. הוא לא רצה להזמין אמבולנס, ו"מה קרה? שיילך ברגל", ואמרנו לו שיחפש את החברים שלו ושיזמין אמבולנס, וזה הנוהל. הוא חטף אחר כך מהקצין של המוצב בראש על זה, אבל לא משנה. אבל אותו ילד יושב ומחכה עם דמעות בעיניים במחסום שיגיע האמבולנס. ועוד פעם, זה לא ברמה של סכנת חיים, אבל זה יושב עליך. והקטע הנוראי הוא שזה לא יושב עליך באותו רגע, כי אתה כביכול צודק. זה יושב עליך אחרי. (...) לוקחים אותנו, כשאנחנו מגיעים לצבא בתור טירונים, עושים לנו חצי שנה הכשרה, טוחנים לנו את השכל על איך לכבוש גבעה בזמן מלחמה. אף אחד מעולם לא דיבר איתי על התמודדות בשטחים. אף אחד מעולם – מעולם – לא הכין אותי לסיטואציה שבה אני אצטרך להחליט בין חיים של ילד לגורל ביטחון המדינה. וככה, וכשאתה שם זה ככה. אם אתה תעביר כל אחד שיגיע עם ילד עם יד שבורה, אתה תעביר מחבלים בבן אדם השלישי. אין להם מעצורים. הם לא יעצרו בכלום, הם פשוט לא יעצרו בכלום. אז אתה צריך לבחור בין, כאילו, זה הזוי. זה היה מחסום איקס. ככה הוא היה נראה. אני לא יכול להגיד שזה עשה עימי טוב, המחסום הזה.