תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אין כזה דבר "מאחז לא חוקי"
מספר קטלוגי: 243634
דרגה: סגן
יחידה: המינהל האזרחי
אזור: אזור חברון
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
458  צפיות    0  תגובות
אין כזה דבר "מאחז לא חוקי"
דרגה: סגן
יחידה: המינהל האזרחי
אזור: אזור חברון

היתה הבחנה מערכתית בין יישוב מורשה ליישוב לא מורשה?לא. אין כזה דבר "מאחז לא חוקי". אולי חוץ ממצפה יאיר, שיש לו קו מים פרטי. זה קו מים פרטי שהם הניחו באדמות פרטיות של פלסטינים. [אבל] למצפה יאיר יש עמודי חשמל של חברת חשמל. ל[מאחז] אביגיל אני כמעט בטוח שאין [עמודי] חשמל, אבל יש גנרטורים ויש להם מים*. מישהו הניח את התשתית הזאת. היו [גם] עבודות לא חוקיות ב[מאחז] עשהאל, מתחו שם קו של מים וחשמל מהבניין של המועצה [האזורית הר חברון] עד למאחז הלא חוקי. כמובן שעצרנו את העבודות כמה פעמים, אבל אני מניח שאחרי המאחז חובר לחשמל ולמים.

זאת לא היתה עבודה של חברת חשמל?לא, לא, עבודה פרטית של מישהו. עבודה לא חוקית. אנחנו מקבלים טלפון מפלסטינים או מארגוני שמאל שיש עבודות לא חוקיות מסביב ל-X: קופצים לשטח, מגיעים, רואים שיש עבודות לא חוקיות. חוץ מלהעיף את הטרקטור באותה נקודה, אין לנו יכולת, סמכות [להפסיק את העבודות הלא חוקיות]. אבל מספיק שיהיה קצין שזה התפקיד שלו והוא רואה עבודה ומתעד אותה, או בלי תיעוד, הוא יכול להחרים כלי, להפסיק את העבודות. בעשהאל הפקח (פקח התשתיות מטעם המינהל האזרחי) שלח צו הפסקת עבודה. משם איך זה התגלגל? אין לי מושג. אני מניח ששום דבר לא קרה, מאחר והמאחז היה מחובר לחשמל ולמים ועולם כמנהגו נוהג. רוב העבודות הלא חוקיות במאחזים מתבצעות בשישי-שבת. [המתנחלים] מנצלים את הזמן שצה"ל מכונס או לקראת הפגנות שבת בבוקר (העד מתייחס לליווי רועי צאן פלסטינים על ידי פעילים ישראליים באזור דרום הר חברון), ומקדמים תהליכים. היינו רואים שהיו עבודות בשטח. כל דיווח היינו מעבירים לרכז הפיקוח האזורי, [ו]הוא אמור לתת צו הפסקת עבודה. צו הפסקת עבודה בדרך כלל הופך לצו הריסה.

*נכון ליוני 2022, שני המאחזים המוזכרים בעדות מחוברים לתשתיות המים והחשמל המרכזיות של חברת החשמל ומקורות. לשוברים שתיקה לא ידוע מי ביצע או מימן את החיבורים בפועל.