תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט פשוט זרקו בולדר על אחד החיילים
מספר קטלוגי: 238015
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד נחשון
אזור: אזור שכם
תקופה: 2010
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
70  צפיות    0  תגובות
פשוט זרקו בולדר על אחד החיילים
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד נחשון
אזור: אזור שכם
תקופה: 2010

באנו לתרגולת ביצהר. חטיבת שומרון עושה תרגולת, דבר מאוד לגיטימי. הפראי אדם (מתנחלים ביצהר) חשבו שאנחנו באים לפנות להם בתים. הם לקחו בולדר (אבן גדולה), זרקו את זה, פשוט זרקו בולדר על אחד החיילים. זה פגע בקסדה ועשה לו סדק בגולגולת.

מה זה תרגולת? התקפת יישוב. נניח מחבל חדר ליישוב, [אז] מה אתה [עושה במקרה כזה]. [בתרגולת] אתה בא עם בולדוזר, עם שופלים, עם מלא דברים, המתנחלים חשבו שבאנו לפנות להם בית, והם מתחילים להשתולל.

איך הגיעו לזה שהם זורקים בעצם סלע על ראש של בן אדם? כי יצאנו, היינו בחוץ, אז התחילו להשתולל, זרקו דברים, דרדרו לכיוון של הרכבים הצה"ליים, שפכו צבע, ואז זרקו סלע וזה פגע. מזל שהיה לו קסדה.

היו לכם הוראות איך להתמודד עם תקיפה של מתנחל כלפיכם? לא. כלום.

הייתה לכם סמכות לעצור מתנחל? לא. בשביל זה יש משטרה. אתה לא אמור להתעסק עם היהודים.

אבל בכל זאת. תקפו פיזית חייל. זרקו עליו סלע. הקצין מתנחל. הוא מתפוח וחצי מהמשפחה שלו חיה ביצהר. הוא היה מוצא דרך איך למסמס את זה. כל המתנחלים, מבחינתם זה לשמור על הבית. אתה בסך הכול שומר על הבית. יצהר הרי זה יישוב מבודד, איך שהמ"פ הגדיר את זה – זה יישוב יהודי ששבעה כפרים פלסטיניים חונקים אותו.

היו הנחיות למה אתם אמורים לעשות במקרה כזה? של התקפות של יהודים? לא. המתנחלים – אתה אמור לשמור עליהם. יצהר זה יישוב שיש לך בו כל כך הרבה עמדות שמירה ובסופו של דבר יש מתנחלים שבאים ותוקפים אותך

במקרה שבו תוקפים חייל עם סלע בראש, אין תחקיר? אין חידוד פקודות, הוראות? לא. היה תחקיר בשביל להבין איך השתלשלו הדברים ברמת הפלוגה והגדוד, טיפלו בו רפואית והכול ויצאנו משמה, ויום אחרי זה נכנסו מג"ב וצה"ל לא נשאר שם. אתה שוכח שחיילי צה"ל מבחינת הכוח תגובה שלהם, גם לגבי הפלסטינים וגם לגבי מתנחלים, הוא מאוד מוגבל. אתה לא מג"ב שיש לך סמכות לעשות, לשבור ידיים ורגליים גם ליהודים וגם לערבים.

אם פלסטיני היה זורק סלע על ראש של חייל? היו עוצרים אותו.