תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט כבר אני רואה שמפוצצים אותו
מספר קטלוגי: 22905
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד לביא
אזור: אזור חברון
תקופה: ספטמבר 2002
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
627  צפיות    0  תגובות
כבר אני רואה שמפוצצים אותו
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד לביא
אזור: אזור חברון
תקופה: ספטמבר 2002

אותו בן אדם, אחרי שעלינו לקו, שהיה חוזר ועולה באותו זמן בהתרעות וכיוצא בזה, היה bad guy אמיתי, שמו היה פתחי נג'ר. הוא גם באמת לא היה בחור סימפטי ככל הנראה, הוא גם היה אחראי לכמה פיגועי ירי, הרגו כמה אזרחים, גם ילדים וזה.באחד מהימים הייתי באיזשהו סיור או משהו כזה, ואז פתאום הודיעו לנו שתפסו את פתחי נג'ר או משהו כזה – לא, סליחה,הודיעו לנו לחזור לבסיס, הכניסו אותנו לנגמ"ש, אמרו לנו שנוסעים ליטא, יש הקפצה. נסענו לתוך יטא, אין לנו מושג, נוסעים, נוסעים,נוסעים, שולחים אותנו לעצור איזה בן אדם. עד אותה נקודה כל פעם כששלחו אותנו לעצור איזה בן אדם, תמיד הוא לא היה בבית או משהו כזה, אז באמת המתח המבצעי והרצון זה היה נורא-נורא בשיאו, של חיילים צעירים. והגענו לבן אדם הזה שהיינו צריכים לעצור ועצרנו אותו והכנסנו אותו לנגמ"ש. ואנחנו באקסטזה, פעם ראשונה שאנחנו עוצרים בן אדם, והוא עם פלנלית וכולנו מצטלמים איתו. אם אתה רוצה, יש לי את התמונות. והמשכנו לנסוע ואז הודיעו לנו בקשר שתפסו את פתחי נג'ר בבית שלו. ואנחנו נגנבים,נגנבים. תפסו את ה-bad guy.

אתה היית מהתופסים? לא, מי שאנחנו תפסנו היה מישהו אחר, אין לי מושג מי הוא היה,אין לי מושג. הגענו לבית של פתחי נג'ר, זה היה איזה חצר שם ביטא. פתחי היה בידיים של הקשר מג"ד, כבר אני רואה שמפוצצים אותו, מרביצים לו, גם הקשר מג"ד, חיילים אחרים, לו ולעוד אנשים אחרים שאזוקים וקשורים בפלנלית. ואז העבירו אותם לאיזשהי מעין רחבה פתוחה כזאת עם כל העצורים, איזה שישה-שבעה-שמונה יושבים שם על המדרגות, כולם אזוקים ועם פלנלית. המוני חיילים, בערך כל שתי הפלוגות שהקימו את הגדוד הזה בערך היו שם, מסתובבים, מדי פעם איזה חייל צעיר עובר ליד אחד מהם, בעיקר ליד פתחי, בועט בו, נותן לו איזה אגרוף, מוריד לו איזה סטירה. בינתיים כולם באמת באיזשהי אקסטזה. איזה מכונית מתקרבת, איזה מישהו רץ אליה, רץ אליה, דופק את הקנה שלו לתוך המכונית ומתחיל לצרוח להם שאם הם לא נוסעים הוא יורה. אלה ברחו כל עוד נפשם בם, כמעט התרסקו בעוד איזה מכונית שהגיעה. ואז באיזשהו שלב מישהו הגיע אלי, איזה חבר מהמחלקה שלי, שואל אותי: "נו, הרבצת כבר לפתחי?". אני עושה לו: לא. עושה: "אז קדימה, קדימה, אל תהיה כזה שמאלני". טוב,אני הולך לשם, בועט בפתחי, בועט לו בגב. אתה מבין? אפילו כשהוא עם פלנלית ואזיקון, לא הצלחתי להביא את עצמי ליותר מלבעוט לו בגב. הוא פלט אנקה כזאת ואני הייתי מאוד מרוצה מעצמי, כמו כל שאר האנשים מסביבי. באיזשהו שלב, המג"ד מגיע לקמב"ץ (קצין מבצעים) ושואל אותו: "תגיד לי, למה פתחי נג'ר יושב על הרצפה?". אז הקמב"ץ שואל אותו מה זאת אומרת. הוא עושה לו: "תביא, למה שיהיה לו נוח?". אז הקמב"ץ הולך, הולך,הולך, חוזר עם ערימה של קוצים, מניח את זה ומושיב את פתחי על זה לקול זעקותיו. אחר כך העמיסו אותם על ספארי (משאית צבאית ממוגנת), ואנחנו היינו איתם, אני ועוד כמה חיילים, ונסענו איתם חזרה לפלוגה שלנו. ומשם, אני לא יודע, בטח היו אמורים להעביר אותם לחטיבה או משהו או שהשב"כ בא לקחת אותם,אבל קודם כל הם היו צריכים להגיע אלינו לפלוגה. במהלך כל הנסיעה האנשים שאיתי בספארי מפוצצים אותם, מפוצצים אותם,את כולם, ללא יוצא מן הכלל. עד שהם מורידים לאיזה אחד בעיטה ומישהו אומר להם, אחד מהחיילים אומר להם: "לא, אל תרביצו לו,זה המשת"פ". חלק מהחיילים מתקשרים לאבא שלהם, מספרים לו: "הנה, אבא, תפסנו את פתחי נג'ר, רוצה לשמוע אותו צורח?",ובועט בפתחי נג'ר. בשלב הזה אני באמת כבר, שוב, בלי שום עניין אידיאולוגי, כבר לא יכול לשמוע את הצעקות האלה יותר, ואומר להם: נו חלאס כבר, מספיק. הוא אומר לי: "די, די כבר להיות כזה שמאלני, הוא רוצח", הוא פה, הוא שם, הוא זה. אנחנו מגיעים לפלוגה, הסרס"פ (סגן רב סמל פלוגתי) עומד בחוץ, מסתכל עלינו.הם מיד מספרים לו: כן, תפסנו את פתחי נג'ר, תפסנו את פתחי נג'ר. הוא עולה פנימה, מפוצץ את פתחי נג'ר. הוא בועט בו או לא יודע, נותן לו מכה. האמת היא שבשלב הזה אני כבר לא הייתי בספארי, רק ראיתי אותו נכנס ושמעתי מישהו צועק מבפנים.

שזה לא הסרס"פ. לא לא, זה היה אחד מהעצורים, אני לא זוכר. אתה יכול לשמוע לפי, אתה יכול לשמוע. הוא יצא החוצה. בשלב הזה הגיע המפקד מחלקה שלי, הוא עלה ושמע – הוא שמע או לא יודע, ראה – שהם חוטפים מכות. והוא עלה וצעק עליהם, על החיילים, ואמר להם שזה לא ערכי, ואמר להם שחסר להם אם מישהו מהם מרים יד על אחד מהעצורים עוד פעם.

מי אמר את זה? זה המפקד מחלקה שלי. אז זהו, בזה מסתיים הסיפור. אף אחד לא העיז להרים עליו יד אחר כך.

בגלל מה שהמפקד מחלקה אמר? כן. ובשלב, מאוד מהר אחר כך, אני חושב שגם מישהו הגיע ולקח אותו, השב"כ או משהו כזה. או שפשוט אני לא הייתי כבר מעבר לקטע הזה ואני לא יודע מה קרה.

מה הדיבור היה אחרי זה? אנשים היו באקסטזה. בכללי אנשים היו, כל הזמן הייתי עובר ליד חדרים נגיד ושומע את השיחות מחסומים, שאנשים מספרים: כן,עשיתי זה ועשיתי זה, וסיפרו על איזה בחור שאיזה כמה חבר'ה שקשרו, לא זוכר מה הם עשו, קשרו מישהו עם אבנים, משהו כזה, והכריחו אותו לרוץ, בחור פלסטיני. ופעם אחרת הם דחפו אותו לתעלה והכריחו אותו להתגלגל בבוץ וכל מיני דברים כאלה. אבל הדיבור היה, אתה יודע, אקסטזה. זה לא משהו שפסק אחר כך,העצירים היו מוכים בצורה שיטתית גם כשאף אחד לא ידע מה הם עשו. האירוע של פתחי זה היה הפעם הראשונה שאנחנו תפסנו מבוקש, אותו בן אדם שתפסנו ממש לפני זה.

אותו בן אדם שתפסתם ישר קיבל מכות? כן, כן.

הוא לא קשור לפתחי? או שהוא כן, אנחנו לא יודעים. אני לא יודע.