תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט במידה וחיל האוויר לא יכול להגיע אליהם
מספר קטלוגי: 226183
דרגה: סרן
יחידה: שלדג
אזור: רצועת עזה
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
708  צפיות    0  תגובות
במידה וחיל האוויר לא יכול להגיע אליהם
דרגה: סרן
יחידה: שלדג
אזור: רצועת עזה

איזה עוד כוחות אתם פוגשים בכניסות לרצועה? אנחנו כח מאד מצומצם וקטן שבא לעזור, שבא לתפוס עוד איזה פינה שאין ביכולתנו לתפוס אותה. אנחנו כח עזר, זה לא משימה מיוחדת, זה משימה שכולם מבצעים. בגזרה יש גולני, צנחנים, גדס"ר (גדוד סיור). לא חשוב מי. דווקא בפעילויות מסוג שלנו אתה מוצא את עצמך נתקל פחות ופחות במחוזות שנוגדים את מצפונך.

מה זאת אומרת? זה אומר שאתה מתעסק במקרים נקודתיים. אתה יודע בדיוק מיהו מהו, מה הוא עולל, למה זה מגיע לו, ואתה יוצא שלם. ובגלל זה רוב הסיטואציות שנתקלנו בהם הם סיטואציות שאנחנו השתתפנו בפעילות השוטפת של צה"ל ה"גדול". וזה הבעיה, כי כאן אנחנו מבקרים חיצוניים, אורח רואה כל פגע כזה שזה מעצבן לשמוע, מצד שני אתה מבין שמשהו לא בסדר. אתה אומר, העבודה האמיתית המלאה היא נגועה, יש בה בעיה ש לא מסתדרת לי עם המצפון ואני לא מאשים אותם חס וחלילה...

האם קיימות משימות שהן משימות חיסול על הקרקע, חיל האויר יורה, מסוקים, מחסל מישהו, יפה, האם קיים דבר כזה על הקרקע? כן,קיימים על הקרקע משימות חיסול.

מה זאת אומרת? במידה וחיל האוויר לא יכול להגיע אליהם, והמסוקים לא יכולים להגיע אליהם, כי הם בבית עם יותר מדי אנשים או במקרים שצריך יותר רגישות אי אפשר להטיל איזה פצצת טונה, אז מתקיימים משימות חיסול.

האם זה מביא באופן הכרחי יותר נפגעים מעבר למבוקש? כי הרבה פעמים בפעולות של מסתערבים יש עוד נפגעים. באופן הכרחי לא, אתה צריך להיות מאד זהיר, אבל באופן מעשי יש סיכוי ואני מאמין שלוקחים בחשבון שיכול להיות, שמנסים כמה שפחות, אבל לוקחים בחשבון שיכול להיות שחפים מפשע יהרגו.

וזה קרה? לא במשימות שאני בצעתי, אבל אני מאמין שכן.