תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט חלק מהחבר'ה התמודדו עם זה בצורה של גראס
מספר קטלוגי: 18256
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: רצועת עזה
תקופה: ספטמבר 2004 - אוקטובר 2004
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
658  צפיות    0  תגובות
חלק מהחבר'ה התמודדו עם זה בצורה של גראס
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: רצועת עזה
תקופה: ספטמבר 2004 - אוקטובר 2004

הקטע הנוראי בעזה היה שבאיזשהו שלב בעמדה קיווינו שיקרה משהו. זאת אומרת, אתה נמצא בסיטואציה שבה אתה מחכה כל כך הרבה זמן, שאתה כבר רוצה שיקרה משהו. אתה כבר שבע שעות בעמדה ואין מה לעשות. והמ"מ שלנו והסמל שלנו והמ"כים שלנו מתרוצצים בין העמדות כדי להחליף אותך לחצי שעה, כדי שתוכל לשתות איזה כוס קפה ובמקרה שאתה מעשן אז לעשן איזה סיגריה ולעצום עיניים לאיזה רבע שעה. והם באמת עשו מעל ומעבר כדי שנוכל, לתת לנו אפשרות לנשום. אבל לא היה הרבה מה לעשות כי זה עכשיו אירוע של שתים-עשרה שעות, ושתים-עשרה שעות כולם בעמדות. ויש סיכוי לא רע שזה הציל את החיים שלנו, כי כשכולם בעמדות אז אף אחד לא יכול להתקרב למוצב. אבל באיזשהו שלב, כשאתה מחכה כל כך הרבה זמן, אתה במין on your toes כאילו, אתה הולך על ביצים כל הזמן, אתה כבר מת שמשהו יקרה. זאת אומרת, זה נשמע מכאן, ממרומי אזרחותי המשוחררת, נורא קל לי להגיד שזה דפוק בראש. תכניס כל בן אדם נורמלי לדעתי לסיטואציה הזאת, ובאיזשהו שלב הסוויץ' הזה יקרה והוא יחשוב לעצמו: נו, אז שיקרה כבר משהו. שיירו עלי, שאני אירה בחזרה, שיקרה משהו. רק שיקרה. כאילו, רק שיקרה. אי אפשר יותר, די, אי אפשר. השקט המתוח הזה. וגם בהרבה מאוד מהלילות היה מין ערפל כזה, אז אם אין אירוע יש ערפל. וכשיש ערפל כל כך סמיך אז צריך להעלות את כל העמדות. ואתה כבר מת שלא יודע, שמשהו יתפוצץ ותוכל לירות עליו. כאילו, זה הזוי.

קרה משהו?אצלנו במוצב לא.

זירזתם שיקרה משהו?לא. אתה רוצה שיקרה אבל אתה לא עושה עם זה כלום.

אתה יודע על מה אני מדבר? לחמם איזה סיטואציה כדי שיקרה משהו?לא, זה לא קרה. אני יודע להגיד לך שחלק מהחבר'ה התמודדו עם זה בצורה של גראס.

עם זה שלא קרה כלום?עם השחיקה הזאת. עם השתים-עשרה שעות באותה עמדה סגורה, סטטית, גוש בטון. יש חבר'ה שפשוט לא התמודדו עם זה. הדליקו ג'וינט ונרגעו. וכמובן שזה, בתור מי שלא מעשן סמים, כמובן שזה רק מלחיץ אותך יותר. ואתה מת שיקרה משהו אבל אתה, זאת אומרת, בבת אחת פחדתי מהרגע שבו יקרה משהו ורציתי שיקרה משהו. וזאת תחושה שהיא פסיכית. עוד פעם, אני אומר פסיכי הרבה כי אני רואה ככה את השירות שלי. יום לפני שסיימנו את המבצע, שלחו אותי לקורס נקפדונים, אז יצאתי מכיסופים והייתי בדרך הביתה, ואני נוסע ברכבת ואני נורא לחוץ. זאת אומרת, אני נורא-נורא-נורא לחוץ. משהו לא בסדר, אני מרגיש שמשהו לא בסדר, יש פה איזה סכנה, משהו. כאילו, אתה יודע, כל האורות מהבהבים לי בראש ואני לא מבין מה. ואז פתאום נפל לי, אתה יודע, ככה התהווה לו אסימון בגודל של אוטו ונפל, והבנתי שאני לחוץ ואני מרגיש שמשהו לא בסדר כי אין יריות. יש שקט. זאת אומרת, כל המבצע בעזה היה מלווה בטק-טק-טק-טק, בום, בום, טק-טק-טק-טק, בום, בום, אז כשיש שקט זה מלחיץ, משהו לא בסדר. מה מתבשל? למה יש שקט? מה שנקרא השקט לפני הסערה. והבנתי שהשקט מלחיץ, ולקח לי איזה כמה שעות להוציא את זה מהמערכת. אבל זה למה אני אומר שזה פסיכי, כי זה הכניס אותי לסיטואציות שבהן אתה חושב הפוך. זה, לא יודע, אותי זה זעזע באותו רגע.